Abiturientų viešnagė sostinėje

Spalio 8–9 dienomis gimnazijos IV klasių mokiniai vyko į Vilnių. Išvyką organizuoti padėjo tikybos mokytoja Saulė Raubickaitė, parūpinusi vietą nakvynei, ir klasių vadovės. Vykome visiems patogiausiu transportu – traukiniu. Dviejų dienų išvyką planavome visą mėnesį, todėl pasirūpinome daiktais, reikalingais nakvynei, įsidėjome maisto. Mokiniai vyko kaip į kelionę dainų šventei – turėdami miegmaišius.

Atvykus į Vilniaus geležinkelio stotį nutarėme į apgyvendinimo vietą, t. y. Vilniaus jėzuitų gimnaziją, vykti pėsčiomis. Oras buvo geras, todėl su savo ,,manta” nuėjome greitai ir be nuotykių. Mus pasitiko Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios kunigas, kuris suorganizavo ekskursiją. Jis papasakojo apie jėzuitų gyvenimą, aprodė požemius.

Vėliau susitikome su buvusiomis gimnazijos mokinėmis Saule ir Agne, kurios šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijoje. Jos mus supažindino su vykstančiomis parodomis, parodė įvairias auditorijas, bendrabutį, kuriame gyvena. Pirmoji ekskursijos diena baigėsi bendra vakariene mūsų gyvenamojoje patalpoje – gimnazijos sporto salėje.

Kitą dieną, palikę visus savo daiktus buvusiai mokinei Rasai, nuskubėjome į Vilniaus operos ir baleto teatrą, kur žiūrėjome Jono Tamulionio operą „Bruknelė“. Patiko lietuviška muzika, puikios dekoracijos, nuostabūs kostiumai. Smagu buvo matyti spektaklyje dalyvavusius buvusius mūsų gimnazijos mokinius.

Paskutinė ekskursijos vieta – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Studentės Medeinė ir Arvilė supažindino su akademijos gyvenimu, pakvietė rinktis šią aukštąją mokymo įstaigą.

Išvyka visiems patiko. Per trumpą laiką spėjome susitikti ir susipažinti su puikiais Vilniaus miesto žmonėmis, aplankyti ne vieną objektą, svarbų planuojant savo ateitį. Pasižadėjome atvykti dar kartą, kai bus rengiamos atvirų durų dienos būsimiems studentams.

Dėkojame mokinių tėveliams, kurie parėmė šią kelionę.

Klasių vadovės Nijolė Vaičiulienė ir Rita Valiukienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.