Gimtosios kalbos savaitė

Gimnazijoje vasario 26 – kovo 2 dienomis vyko Gimtosios kalbos savaitės renginiai. Visas 5 dienas vyko įvairūs užsiėmimai, konkursai, kuriuos organizavo lietuvių kalbos mokytojai Asta Gagilienė, Vitalija Šilerienė ir Virginijus Tamoševičius.

Pirmoji Gimtosios kalbos savaitės diena prasidėjo lietuvių kalbos pamoka ,,Kalba – svarbiausia tautos vertybė“, kurios metu I ir II gimnazijos klasių mokiniai kūrė plakatus su netaisyklingais sakiniais, juos  iliustravo, o po to ištaisė į gražius lietuviškus sakinius.

 Vasario 27 dieną mokykloje vyko konkursas „Dailyraštis 2018“. Šiame konkurse dalyvavo 5, 6 ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai. Komisija nutarė, kad gražiausiai mūsų mokykloje rašo 6 klasės mokinė Ugnė Džiovelytė bei penktokės Vesta Verbaitė ir Gabija Kamarauskaitė. Gražiausiai iš vyresniųjų mokinių rašo III gimnazijos klasės mokinė Rima Vaitekūnaitė bei I gimnazijos klasės mokinės Eva Kančauskaitė ir Justina Krikščiukaitė.

Trečiąją Gimtosios kalbos savaitės dieną Lietuvos verslo kolegijos docentė Raimonda Tamoševičienė II ir IV gimnazijos klasių mokinius pakvietė į paskaitą „Kaip sakyti viešąją kalbą?“. Dėstytoja papasakojo mokiniams, kaip ruoštis lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai, kaip elgtis įskaitos metu, kaip nugalėti stresą ir baimę. Po informatyvios ir nuotaikingos doc. R. Tamoševičienės paskaitos gimnazijos mokiniai jautėsi tvirčiau ir drąsiau besiruošdami kalbėjimo įskaitoms.

 Kitą Gimtosios kalbos savaitės dieną  5 ir 6 klasių mokiniai dalyvavo diktanto konkurse. Šią dieną mokiniai dalyvavo ypač aktyviai. Geriausiai diktantą parašė 6 klasės mokinės Auksė Šarauskaitė, Gabija Roduner  ir Austėja Venckutė.

Paskutinė diena vainikavo Gimtosios kalbos savaitės renginius – vyko Nacionalinis diktantas, į kurį buvo pakviesta dalyvauti visa gimnazijos bendruomenė. Geriausiai diktantą parašė ir 1 vietą iškovojo III gimnazijos klasės mokinė Vika Povilaitytė, 2 vieta atiteko II gimnazijos klasės mokinei Raminta Ramoškaitei, o 3 vieta – I gimnazijos klasės mokinei Austėjai Špokauskaitei.

 Gimtosios kalbos savaitė prabėgo linksmai ir greitai. Džiugu, kad mokiniai dalyvavo renginiuose, linksmai ir lengvai išmoko pamokas bei patyrė gerų įspūdžių. Smagu, kad Gimtosios kalbos savaitė gimnazijoje jau tapo tradicine, kad į jos veiklas įsitraukia vis daugiau mokinių. Ačiū visiems, dalyvavusiems Gimtosios kalbos savaitėje ir prisidėjusiems prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Šilerienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.