Išvyka į Kauno J. Vienožinskio kolegijos menų fakultetą

 

Kovo 24 dieną gimnazijos III klasės mokiniai Kamilė Jankauskaitė, Modestas Mažonas, Rugilė Petravičiūtė, Gabija Petrevičiūtė ir II klasės mokinė Miglė Puidokaitė, lydimi mokytojos Vilijos Lesauskienės, vyko į Kauno Justino Vienožinskio kolegijos menų fakultetą. Kelionės tikslas – susipažinti su studijų programomis, studijų aplinka, stojamųjų egzaminų sąlygomis.

Grupę pasitikusi fakulteto dekanė daktarė Sigita Saulėnienė labai išsamiai ir nuoširdžiai pristatė fakulteto veiklą, atskirus fakulteto statinius, įsikūrusius sename erdviame parke, parodė auditorijas, laboratorijas, kūrybines dirbtuves, supažindino su skirtingų specialybių dėstytojais, kurie mokiniams pristatė savo kuruojamas studijų programas, turimą įrangą, patalpas. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su kolegijos studentais, kurie pasidalino savo studijų patirtimis, pamatyti daugybę kūrybinių darbų, susidaryti įspūdį, ko studentai gali išmokti, studijuodami šioje kolegijoje. Aplankėme naujos specialybės – įvaizdžio dizaino studiją, foto laboratorijas, stiklo, odos, keramikos ir porceliano dirbinių dirbtuves, aprangos dizaino (čia mokėsi ir garsiausias Lietuvos mados kūrėjas Juozas Statkevičius), grafinio dizaino, interjero dizaino studijas. Įdomi kompleksinė studijų programa, kurioje studentai tris semestrus studijuoja įvairių medžiagų – stiklo, keramikos, tekstilės, odos plastikos galimybes, o likusius tris gilinasi į pasirinktos vienos iš šių medžiagų technologijas ir plastiką, kuria baigiamąjį darbą. Dar viena specifinė fakulteto specialybė – baldų restauravimas – įsikūrusi kitoje miesto vietoje.

Dekanė S. Saulėnienė pabrėžė, jog studentai aprūpinami beveik visomis medžiagomis, reikalingomis studijų procese, šiuolaikiška įranga. Besimokantieji yra aktyviai įtraukiami į bendradarbiavimą su įvairiomis įmonėmis, tad turi galimybių pritaikyti įgyjamus gebėjimus praktiškai, kurdami ne tik bendrose ir personalinėse parodose dažnai eksponuojamus darbus, bet ir projektus gamybai, todėl daugelis įsidarbina dar besimokydami kolegijoje. Beje, fakultetas turi glaudaus bendradarbiavimo ryšius ir su Šiaulių saldainių fabriku „Rūta“ – projektuoja saldainių dėžutes, pakuotes, o studentų sukurtos odinės kaukės puošia šio fabriko kavinės interjerą.

Esame nuoširdžiai dėkingi fakulteto dekanei ir dėstytojams ne tik už turiningą, nuoširdų priėmimą, bet ir už suteiktą galimybę nufotografuoti studentų kūrybinius darbus, auditorijas, aplinką, kurioje studijuoja besimokantieji šiame fakultete, tad visi mūsų gimnazijos mokiniai galės susidaryti įspūdį apie šią kolegiją ir pamąstyti apie galimybę joje studijuoti.

Fakultetas įsikūręs aukštai, Žaliakalnyje, tad iš jo parko teritorijos pasigrožėjome Kauno panorama, džiaugėmės puikia pavasariška diena ir begalinės ramybės pojūčiu.

Po to pratęsėme kultūrinę programą, aplankydami parodas: kolegijos galerijoje – autorinę žinomo fotografo Gintauto Trimako parodą „Slinktys“, galerijoje „Balta“ – autorinę profesionalios tekstilininkės, kaunietės, Jolantos Šmitienės parodą „Nimbas”, Kauno fotografijos galerijoje – olandų fotografo Bas Losekoot gatvės fotografijos parodą „In Company of Strangers”, galerijoje „Meno parkas“ – vienuoliktąją tarptautinę Baltijos šalių keramikos parodą „Pavasaris 2017“, o taip pat apžiūrėjome daugybę įvairiausių taikomojo pobūdžio kūrinių dailės salonuose. Pasidarėme ir pažintinę ekskursiją prie Kauno pilies, taip pat Kauno senamiestyje ir Laisvės alėjoje.

Pasisėmę gausybę įspūdžių, su gera nuotaika grįžome į Šiaulius. Kelionės informacija norime pasidalinti su gimnazijos bendruomene, tad kviečiame pasižiūrėti nuotraukų.

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Daugiau nuotraukų

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.