Mokytojų kvalifikacijos kursai Paryžiuje

Balandžio 23–27 dienomis kartu su fortepijono mokytoja Raimonda Sižiene dalyvavome programos Erasmus+ KA1 projekto „Inovatyvi europietiška patirtis mokymo(si) kokybei gerinti“ kvalifikacijos kėlimo kursuose Paryžiuje. Kursų tema – kaip mokymosi procesą praturtinti vidaus ir lauko žaidimais. Kursų organizatoriai ne tik pateikė daug medžiagos apie mobiliųjų telefonų panaudojimo galimybes, naujausias edukacijai pritaikytas kompiuterines programas, bet ir sudarė sąlygas patiems kursų dalyviams išbandyti įvairius bendravimą ir bendradarbiavimą skatinančius žaidimus.

Per kultūrinei-pažintinei veiklai skirtą laiką aplankėme žymiausias Paryžiaus vietas: Luvro muziejų, modernaus meno muziejų „Fondation Louis Vuitton“, Pompidu centrą – šiuolaikinio meno ekspozicijų kompleksą, Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, Monmartrą ir kt. objektus.

Orsė muziejuje, viename didžiausių ir įžymiausių pasaulio muziejų, teko laimė aplankyti balandžio pradžioje atidarytą ir du mėnesius veiksiančią parodą „Laukinės sielos: Baltijos šalių simbolizmas“. Sujaudintos nuoširdaus muziejaus lankytojų domėjimosi Pabaltijo daile ir istorija, ir mes palikome įrašus atsiliepimų knygoje. Tai tikrai reikšmingas įvykis, nes taip plačiai Baltijos šalys Paryžiuje paskutinį kartą buvo prisistatytos daugiau kaip prieš 80 metų.

Lankantis muziejuose atsiranda galimybė ne tik pamatyti žymiausių dailininkų originalius darbus, pasisemti idėjų tolimesnei pedagoginei ir kūrybinei veiklai, bet ir įsigyti įvairių muziejų išleistų metodinių priemonių, kurios labai tinka mūsų pamokoms.

Dalyvavimas tarptautiniuose kvalifikacijos kursuose suteikia galimybę užmegzti ryšius su pedagogais iš kitų šalių. Mums pasisekė šiuose kursuose sutikti muzikos mokytoją, dainininkę Agnesę Čīče iš Latvijos, su kuria kursų metu bendraudamos kūrėme planus kaip galėtume tęsti draugystę ir bendradarbiauti. Tikimės, kad kitais mokslo metais mums pavyks tuos planus įgyvendinti.

Mokytoja Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.