Trečiokai Šiaulių apylinkės teisme

Sausio 24 dieną 3 klasės mokiniai, nepabūgę tikrai šalto žiemiško oro, stipraus vėjo, pūgos, džiaugdamiesi sniego sūkuriais, išskubėjo į Šiaulių apylinkės teismą, kur mus pasitiko Teismo pirmininko padėjėja, atsakinga už ryšius su žiniasklaida ir visuomene, Nijolė Damulė. Ji mus pakvietė į teismo posėdžių salę, supažindino su aplinka, kur teismo metu sėdi teisėjas, prokurorai, advokatai, nukentėjusieji bei liudininkai, parodė atskirą stiklinę patalpą kaltinamiesiems. Netrukus susitikome su Šiaulių apylinkės teismo teisėju Neriju Masiuliu. Jis papasakojo vaikams apie teisėjo profesiją, kad norint juo tapti, reikia labai gerai mokytis, informavo, kad teisėjus skiria prezidentas. Kas mūsų šalies prezidentas? Trečiokai vienbalsiai atsakė – Dalia Grybauskaitė. Sužinojome, kad teisėjai vilki specialias mantijas, ant kaklo dėvi regalijas.

Atsakęs į vaikų klausimus, teisėjas pasiūlė suvaidinti teismo procesą. Priminė, kad teismo posėdžių salėje turi būti tyla ir tvarka. Sugalvojome situaciją: du vaikai atėmė iš trijų mergaičių telefonus, naudodami smurtą, kaltininkai sulaikyti. Išsirinkome, kas vaidins teismo sekretorę, advokatus, prokurorus, nukentėjusiuosius, kaltinamuosius bei liudininkus. Prasidėjo teismo posėdis. Trečiokai puikiai įsijautė į vaidmenis, kaltinamieji prisipažino kaltais, prokurorai uždavinėjo klausimus, advokatai ieškojo švelninančių aplinkybių, nukentėjusieji davė priesaiką sakyti tik tiesą, padėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, aktyviai pasisakė liudininkai. Buvo paskirta bausmė. Teisėjas N. Masiulis paskelbė nuosprendį. Teismo procesas pavyko. Vaikai įgijo vertingų žinių teisės srityje. Dovanų gavome knygutę „Teismiesčio byla: kaip Elzė ir Kajus padėjo rasti teisingumą“.

Džiaugdamiesi sniego sūkuriais grįžome į mokyklą. Tęsėme lietuvių kalbos pamoką, kurios metu prisiminėme teismo procesą ir pabandėme jį atpasakoti.

Dėkojame Auksės mamytei Eglei už puikiai organizuotą ekskursiją po teismo rūmus, pažintį su teisininkų profesijomis.

Nuotraukos Nijolės Damulės.

Pradinių klasių mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.