Trečiokų susitikimas su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi

Balandžio 10 dieną gimnazijos trečiokai tęsė dalyvavimą projekte „TOP 100: skaityk, atrask, kurk!“. Šį kartą skubėjome į susitikimą su rašytoju, knygų vaikams dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi, kuris vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale. Autorius sužavėjo savo nuoširdumu, įdomiu pasakojimu apie savo gyvenimą, pirmąsias iliustruotas knygas užsienyje bei Lietuvoje, parodė savo didžiausią ir mažiausią teptukus, pagamintus iš voverės plauko, pirmuosius eskizus… Vaikai sužinojo, kad rašytojas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje choro dirigavimo, tačiau jį labiau traukė dailė, tad tęsė mokslus dailėje. O rašytoju tapo dar vėliau, kai jo paprašė parašyti trumpą istoriją ir ji pavyko. K. Kasparavičius sakė „Stengiuosi rašyti taip, kad knygą norėtųsi imti, vartyti, skaityti daug kartų, kad kaskart joje būtų galima surasti kažką naujo“.

Susitikime su rašytoju dalyvavo penkių miesto mokyklų 3 klasių mokiniai, tad nieko keisto, kad klausimų vaikai uždavė labai daug ir įvairių. Mūsų mokinukės Karina ir Mantė turėjo rimtų klausimų rašytojui, o Austėja Janauskytė pasiteiravo, ar būtų galimybė autoriui mūsų gimnazijoje pravesti dailės pamoką? Kęstutis Kasparavičius atsakė, kad jis mielai dalyvautų kūrybinėse dirbtuvėse su mokiniais. Tad rudenį bandysime susisiekti su rašytoju ir pasikviesti į mūsų gimnaziją.

Po susitikimo autorius mielai pasirašė ant vaikų atsineštų knygų. Kęstučio Kasparavičiaus autografu džiaugėsi ir Elzė. Visi įsiamžinome bendroje nuotraukoje su rašytoju.

Mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.