Žiema Karpatuose

Gimnazijos akordeonistai tik grįžę iš tarptautinio konkurso „Kaunas sonorum“, kuriame dalyvavo Motiejus Dudnikas ir Arnas Šimaitis, išvyko į tarptautinį konkursą „Uzory Prikarpatija“ Ukrainoje.

Šiame konkurse Lietuvai atstovavo Kauno miesto muzikos mokyklų ir mūsų gimnazijos jaunieji akordeonistai. Mokytojos Marytės Markevičienės mokiniai Motiejus Dudnikas ir Orinta Lukauskaitė konkurse laimėjo antrąsias vietas. Mūsų mokiniai jau kelinti metai dalyvauja skirtinguose tarptautiniuose renginiuose Ukrainoje, kuriuos organizuoja I. Franko vardo Pedagoginis institutas ir Ukrainos akordeonistų asociacija Drogobič mieste. Džiaugiamės ir mes sulaukę jaunųjų atlikėjų, akordeono pedagogų ir koncertuojančių kolektyvų iš Ukrainos mūsų organizuojamame festivalyje „Linksmasis akordeonas“.

Kelionės metu turėjome galimybę pabendrauti su draugiškos Ukrainos jaunaisiais akordeonistais, geriau pažinti šios šalies kultūrą, paklausyti jų kompozitorių kūrinių ir geriausių šalies atlikėjų muzikavimo. Džiaugėmės nuostabia Karpatų kalnų gamta, ten sutikta žiema ir mums suteikta galimybe šiek tiek giliau pažinti šios šalies istoriją. Neapsiribojome pažintimi tik su Drogobič miestu, kuriame gyvenome . Norėjome pamatyti daugiau ir mums tai pavyko. Pabuvojome šimtmečius savo amžių skaičiuojančiame ir net 14 skirtingos sudėties mineralinio vandens versmių turinčiame Truskavec kurorte. Matėme, kaip čia šalia senųjų medinių pastatų kyla nauji sanatorijų korpusai. Pabuvojome kalnuose, kur kadaise ėjo šilko, o vėliau ir druskos keliai. Įspūdingos uolos, ant kurių buvo iš medžio pastatyta tvirtovė „Tustn“, paliko neišdildomą įspūdį.

Esame dėkingi konkurso organizatoriams už mums sudarytą galimybę pamatyti Karpatų kalnų grožį ir iš savo kraštą mylinčių žmonių girdėti pasakojimus apie aplankytas vietoves.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.