44-asis tarptautinis konkursas „International Accordion Prize of Castelfidardo“

Italiją neabejotinai galima vadinti muzikos karaliene. Italijos muzika yra pati įvairiausia: nuo grigališkojo choralo iki operos, nuo madrigalų iki baroko muziką į aukštumas iškėlusio Antonio Vivaldi, nuo „velniškojo“ Niccolo Paganini iki operų karaliaus Giuseppe Verdi, nuo Luciano Pavarotti iki pop muziką su opera sugretinti gebančio Andrea Bocelli. Kiekvienas regionas Italijoje turi savo kultūrinį muzikos paveldą ir savas muzikos tradicijas.

Castelfidardo – nedidelis miestas Ankolos provincijoje. Tai vieta, kur gimė akordeonas. Čia sukoncentruota visa Italijos akordeonų pramonė. Visur skamba akordeono muzika, visos vitrinos puikuojasi akordeonų reklama.

Akordeono muzikos entuziastai šiame mieste organizuoja vieną iš reikšmingiausių akordeono muzikos konkursų  „International Accordion Prize of Castelfidardo“. Šiais metais konkursas vyko jau 44-ąjį kartą. Jis pritraukė rekordinį dalyvių skaičių iš įvairiausių pasaulio šalių. Konkurse dalyvavo atlikėjai iš 4 kontinentų, 30 šalių. Lietuvai šiame konkurse atstovavo LMTA, VDU auklėtiniai ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji akordeonistai.

Didelė garbė atstovauti savo šaliai tokio aukšto lygio konkurse, o jei dar lydi ir sėkmė – tai didžiausias džiaugsmas.

Gimnazijos 8 klasės mokinys Jonas Vozbutas dalyvavo trijose konkurso kategorijose. CLASSICA Student 15 – laimėta 1 vieta, VIRTUOSO Student 15 – 2 vieta , o CLASSICA Ensemble, kurioje dalyvauja neriboto amžiaus kameriniai  ansambliai, drauge su III gimnazijos klasės mokine Orinta Lukauskaite išlaikyta solidi pozicija tarp aukšto lygio muzikantų ir laimėta garbinga 5 vieta. Savo jėgas VIRTUOSO Junior kategorijoje išmėgino Orinta Lukauskaitė, o 6 klasės mokiniui Motiejui Dudnikui šį kartą likimas lėmė buvo aktyviu konkurso klausytoju. Jis turėjo galimybę pažinti akordeono miestą, klausytis geriausių pasaulio akordeonistų, na, ir aišku, palaikyti savo draugus scenoje.

Džiaugiamės ne tik savo rezultatais, bet ir naujomis pažintimis, galimybe apsilankyti PIGINI akordeonų gamykloje, kurios instrumentais mes grojame. Laisvalaikio  metu lankėmės Loreto mieste, maudėmės šiltoje Adrijos jūroje, mėgavomės itališkomis picomis.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.