7 klasės žygis „Šiapus ir anapus“

Birželio 22 dieną septintos klasės mokiniai su klasės vadove iškeliavo į žygį „Šiapus ir anapus“ pasigrožėti Talkšos ir Salduvės parkų gamta. Nepaisant karšto oro, buvo įveikta 7,5 km trasa. Žygis buvo skirtas visiems mylintiems gamtą, judėjimą ir istoriją.

Šalia miesto už ežero dunkso Salduvės-Talkšos miško parkas. Daug įvykių čia vyko amžių tėkmėje. Dar Šiaulių nė kvapo nebuvo, kuomet anoje ežero pusėje gūdžiame miške skriejo taiklios Vingaudo Šaulio strėlės, jo sesuo gražuolė Salduvė gėlių vainikus pynė Žuvininkų pievose. Gal ir kunigaikštis Vismantas tais takais būsimą žmoną Mortą parsivedė? O prieš šimtmetį trumpiausiu keliu iš Aleksandrijos plytinės vežimai su plytomis į miestą riedėjo. Anoje pusėje ežero kilo miesto mūrai, o iš kitoje ežero pusėje esančių Lepšių šaltinių aukso vertės vanduo į miestą atitekėjo. Dabar miesto parke tik du keliai primena šias istorijas.

Mes ėjome šiauliečių pramintais takais ir takeliais ir su gidės Audronės Grosienės pagalba ieškojome vietų, kuriose kryžiuojasi praeitis ir dabartis. Pamatėme upes Kulpę ir Šimšą, Lepšių kalvą ir vandenvietę, Žuvininkų kalną, Salduvės puntuką ir net išlikusias molines trobas.

Klasės vadovė Janina Budrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.