Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše

Metų geriausiųjų pagerbimo šventė

Gavus gražius vardinius kvietimus, gegužės 28 dieną IVb gimnazijos klasės mokinė Raminta Bernotavičiūtė, laimėjusi antrą vietą dailės olimpiados Šiaulių miesto etape ir trečią vietą bei bronzos medalį respublikiniame etape, ir jos mokytoja Vilija Lesauskienė vyko į METŲ GERIAUSIŲJŲ pagerbimo šventę Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Į 2024 metų šventę buvo pakviesti 59 mokiniai, laimėję prizines vietas trijose ir daugiau miesto olimpiadų, konkursų; 8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai, kurie Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros organizuojamų olimpiadų ir konkursų miesto etapuose laimėjo I vietas; prizinių vietų šalyje laimėtojai. Pakviesti ir 24 mokytojai, kurių mokiniai šalies olimpiadose laimėjo prizines vietas. Šventės dalyvius pasveikino, diplomus laimėtojams, padėkas mokytojams ir tėveliams įteikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė. Mokiniams įteiktos padėkos, dovanos ir piniginės premijos, o mokytojams įteiktos padėkos, rožių puokštės ir simboliniai suvenyrai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Metų geriausiųjų pagerbimo šventė

Laimėjimai konkursuose

Birželio 14 dieną Kauno 1-oje muzikos mokykloje vyko V respublikinis jaunųjų muzikantų konkursas „Muzika-@, pritraukęs net 350 dalyvių. Šiame konkurse 3 klasės violončelininkas Ege Daniel Kont kategorijoje „Solistas A2“ laimėjo I vietos laureato diplomą. Dalyvius – stygininkus, pianistus ir kt. vertino atskiros komisijos.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Laimėjimai konkursuose

Vizitas Omahoje

Birželio 7–17 d. gimnazistai Elzė Marija Pauliukonytė, Beatričė Parnarauskaitė ir Jonas Zaleskis, lydimi projektų vadovės Loretos Narušienės, dalyvavo jaunimo džiazo vasaros stovykloje Omahoje (JAV). Stovyklą mokiniams, grojantiems įvairiais instrumentais, rengia Nebraskos universiteto Omahoje muzikos mokykla Strausso scenos menų centre. Šiemet dalyvavo 180 mokinių. Profesionalūs muzikantai vedė meistriškumo kursus, teorijos ir improvizacijos pamokas. Suburti į grupes, mokiniai kartu su mokytojais rengė programą, kurią pristatė baigiamajame renginyje. Mūsų mokiniams labai gerai pavyko įsijungti į kolektyvus ir kartu muzikuoti. Elzė ir Jonas džiaugėsi išmokę naujų grojimo technikų bei patobulinę grojimo orkestre įgūdžius. Su Beatriče dirbo ir ją džiazinio dainavimo ypatumų mokė trys vokalo mokytojai. Viena iš jų buvo atskridusi specialiai iš Los Andželo ir dainavo kartu su Beatriče bei profesionaliu bigbendu.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Vizitas Omahoje

Projektas „Pažinkime gimtuosius Šiaulius“

Birželio 18–19 dienomis vyko socialinių mokslų projektas „Pažinkime gimtuosius Šiaulius“. Pirmąją dieną 5–8 ir I–II gimnazijos klasių mokiniai aplankė Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinius: Dviračių muziejų, Fotografijos muziejų, Chaimo Frenkelio vilą bei Baltų kultūros pažinimo centrą „Baltų kelias“, Telefonijos, Geležinkelių muziejus. Pakeliui mokiniai turėjo pastebėti įžymius ir svarbius istorinius objektus, architektūrinius statinius ir kt.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Projektas „Pažinkime gimtuosius Šiaulius“

Lankėmės gražuolėje Palangoje

Birželio 11 ir 12 dienomis IIIa ir IIIb gimnazijos klasių mokiniai su klasių vadovais praleido legendiniame Lietuvos kurorte Palangoje. Buvo smagu dar kartą aplankyti vaikystėje atmintin įsirėžusius miesto kampelius bei atrasti daug naujų pokyčių.

Oras išvykos metu nelepino, tačiau tai nesukliudė norėjusiems pasivaikščioti vėjuotu pajūriu ar ant Palangos tilto paskaityti haiku, patyrinėti aplink Lietuvos didikų Felikso ir Antaninos Tiškevičių dvaro rūmus vingiuojančius, didingomis šimtametėmis pušimis apsuptus prancūzų landšafto architekto Eduardo Fransua Andre takelius, rozariumą, pasigėrėti 1963 m. įkurto Palangos gintaro muziejaus eksponatais ir rožių alėja su įspūdingomis rožėmis, skirtomis Palangos praeičiai ir dabarčiai nusipelniusiems žmonėms: Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui; dirigentui, „Nakties serenadų“ įkūrėjui, Sauliui Sondeckiui; poetui Justinui Marcinkevičiui; skaitovui Laimonui Noreikai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Lankėmės gražuolėje Palangoje