Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše

TechArt II: Garso dirbtuvės su Alanu Gurinu ir Dobie Shoto

Šiaulių techninės kūrybos centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos projektą TechArt: meno technologijų pažinimo laboratorija II. Projektas siekia integruoti ir supinti tiksliuosius STEAM dalykus su menine raiška, technologija ir atskleisti kaip menininkai naudoja mokslą ir technologijas savo kūryboje.

Profesionalūs menininkai renginių ciklo metu supažindina moksleivius su savo kūrybiniais procesais ir parodo, kaip STEM dalykai atsiranda kūryboje arba kur kūryba pasireiškia STEM profesijose. Renginių metu vyksta praktinės dirbtuvės, kuriose dalyviai kuria meno objektus naudodami mokslo ir technologijų principus.
Dirbtuvių metu dalyviai patys gamino  įvairius eksperimentinius garso objektus iš antrinių žaliavų, vibro mororiukų, vamzdžių. Dirbtuvėse dalyviai stengėsi atrasti, kaip šie garsiniai eksperimentai gali būti pritaikomi kiekvieno iš jų meninėje praktikoje. Dirbtuvėse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše TechArt II: Garso dirbtuvės su Alanu Gurinu ir Dobie Shoto

Programos Nordplus Junior projektas „Combining the Arts“

Šiais mokslo metais gimnazija kartu su partneriais įvykdė programos Nordplus Junior projektą „Combining the Arts“ (Menų derinimas). Projekto vadovas – Švedijos Tornaby Kulturakademin mokyklos mokytojas Duncan Kemp, vienas iš koordinatorių – mūsų gimnazijos projektų vadovas Zenonas Ripinskis.

Balandžio 7–12 dienomis Švedijoje Tornaby miestelio Kulturakademin mokykloje įvyko pirmasis keturių partnerinių mokyklų – Jelgavos Spidolos valstybinės gimnazijos, Molėtų rajono Alantos gimnazijos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos atstovų susitikimas. Penki I ir II gimnazijos klasių mokiniai su mokytojomis Justina Šalte ir Daiva Dijokiene įveikė ilgą kelionę į Šiaurės Švedijos Laplandijos regioną. Iš Rygos atskridus į Stokholmą, kito skrydžio į Umea miestą reikėjo laukti šešias valandas. Kad laukimas neprailgtų, greituoju traukiniu nuvykome pasivaikščioti po Stokholmo centrą, stebėjome Karališkųjų rūmų sargybos pasikeitimą. Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Programos Nordplus Junior projektas „Combining the Arts“

Kūrybiškumo ugdymas tarptautiniame plenere Latvijoje

Birželio 5–7 dienomis gimnazijos mokiniai svečiavosi Latvijoje, Limbažių krašte esančiame Puikulės dvare. Čia vyko pleneras, kuriame kartu su mūsų gimnazijos mokiniais dalyvavo mokytojos Janina Budrienė, Diana Stelmakovaitė, Rasa Zurbienė ir Limbažių muzikos ir dailės mokyklos jaunieji dailininkai bei jų mokytojos.

Kiekvieną rytą mokiniai ir mokytojai pradėdavo mankšta dvaro kieme, po to kartu gamindavo pusryčius. Tada susiskirstę į grupes, kurioms vadovavo mūsų gimnazijos bei Limbažių mokyklos mokytojos, atlikdavo užduotis.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Kūrybiškumo ugdymas tarptautiniame plenere Latvijoje

7 klasės ekskursija į Klaipėdą

Birželio 11 dieną 7 klasės mokiniai vyko į Klaipėdą. Išvykų metu mokiniai lavina savo komunikavimo, pažinimo, kultūrines, socialines, emocines kompetencijas. Viešnagę uostamiestyje ugdytiniai pradėjo apsilankydami Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje. Dalyvaudami ekskursijoje po bibliotekos erdves, moksleiviai pastebėjo daug jūrinių akcentų, atkreipė dėmesį į veikiančias parodas, labiausiai susidomėjo Muzikos ir scenos menų skaitykla, kurioje klausėsi vinilinių plokštelių. Mokinius nustebino ir gramofono skleidžiami garsai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše 7 klasės ekskursija į Klaipėdą

Išvyka į Latvijos Tervetės parką

Birželio 11 dieną 6 klasės mokiniai kartu su klasės vadove Dale Marcišauskiene paskyrė išvykai į Latvijos Tervetės parką. Mus pasitikusi raganaitė pasakojo apie parko įsikūrimą, aprodė savo buveinę, kur verda stebuklingą sriubą. Įveikėme labirintus, aplankėme nykštukų miestelį, užkopėme į apžvalgos bokštą.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Išvyka į Latvijos Tervetės parką