Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui yra išjungti

Informacija I‒IV gimnazijos klasių mokiniams

Šiaulių universiteto Edukologijos instituto socialinio darbo ir socialinės pedagogikos programų dėstytojai kviečia moksleivius įsitraukti į įdomius ir naudingus užsiėmimus Šiaulių universiteto erdvėse.

Vasario 28 d. 10.00–11.00 val. vyks „Atvirasis penktadienis: karjeros anatomija“, kurį moderuoja lektorė Ilona Dobrovolskytė ir prof. dr. Liuda Radzevičienė, adresas P. Višinskio g. 25, 223 auditorija. Registracija iki vasario 26 d. 15.00 val.

Daugiau informacijos: tel. +370 647 02792, el. p. i.dobrovolskyte@gmail.com

Praktiniame užsiėmime, skirtame profesinio identiteto paieškoms, atliekami praktiniai asmenybės kryptingumo testai, profesijos žemėlapių kūrimas.

Iki susitikimo karjeros anatomijoje!

Ugdymo karjerai konsultantė Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Informacija I‒IV gimnazijos klasių mokiniams yra išjungti

Kaip pirmokai ir antrokai „Laimės pasagos“ ieškojo

Permainingą vasario 12-osios rytą mūsų gimnazijos pirmokai ir antrokai išsiruošė į Kurtuvėnų regioninį parką. Mus pasitiko gidė Lina, kuri kiekvienam įteikė paslaptingo laiško aprašymą. Vaikai turėjo surasti vežiko Antano paslėptą „Laimės pasagą“. Keliaudami pagal senovinio žemėlapio nuorodas, sekdami paukščio pėdomis, surašydami į langelius skaičius atitinkančias raides, leidomės į paieškų kelionę. Kelias vedė pro arklides, kalnelį, oficiną, rūmų griuvėsius, turgaus aikštę, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, kleboniją, sodininko namelį, kroketo aikštę, svirną… Sudėlioję žodžius „Ratinės kampė“ sėkmingai suradome laimės pasagą.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Kaip pirmokai ir antrokai „Laimės pasagos“ ieškojo yra išjungti

Paskaita „Kaip kalbėti ir rašyti, kad klausytų ir skaitytų?“

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vasario–balandžio mėnesiais įgyvendinamas projektas, skirtas gimtajai kalbai.

Vasario 13 dieną vyko pirmasis renginys. Lietuvos verslo kolegijos docentė Raimonda Tamoševičienė II ir IV gimnazijos klasių mokiniams skaitė paskaitą „Kaip kalbėti ir rašyti, kad klausytų ir skaitytų?“.  Dėstytoja mokiniams papasakojo, kokių kompetencijų šiandien labiausiai trūksta atėjusiems į darbo rinką jauniems žmonėms, kaip bendrauti kolektyve, kokių pagrindinių taisyklių laikytis kalbančiajam. Tačiau svarbiausia, kad gerbiama lektorė mokiniams papasakojo, kaip ruoštis lietuvių kalbėjimo įskaitai, kaip elgtis įskaitos metu, kaip nugalėti stresą ir baimę.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Paskaita „Kaip kalbėti ir rašyti, kad klausytų ir skaitytų?“ yra išjungti

II jaunųjų atlikėjų festivalis „Laiko horizontai“

Vasario 12 d. jau antrąjį kartą gimnazijoje vyko Jaunųjų atlikėjų festivalis „Laiko horizontai“, skirtas Vasario 16-ajai ‒ Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei. Šiais metais festivalio koncerte dalyvavo virš 40 jaunųjų muzikantų iš Šiaulių miesto, Kelmės, Kuršėnų, Pakruojo, Radviliškio, Telšių, Sedos ir Ventos muzikos bei meno mokyklų.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui II jaunųjų atlikėjų festivalis „Laiko horizontai“ yra išjungti

Seminaras „Lietuviškoji smuikavimo mokykla: tradicijos ir naujovės“ 

Vasario 12 d. gimnazijoje vyko styginių instrumentų metodinės grupės rengiamas tęstinis seminaras „Lietuviškoji smuikavimo mokykla: tradicijos ir naujovės“. Šiaulių apskrities muzikos ir meno mokyklose grojimo smuiku metodinės literatūros lietuvių kalba beveik nėra, o senoji rusų smuikavimo mokykla ne visais aspektais atitinka šiuolaikinius atlikimo standartus. Nuolatiniai pokyčiai, vykstantys visose meno srityse, neaplenkia ir smuikavimo meno. Naujos Europoje ir JAV vyraujančios tendencijos aktyviau yra taikomos Vilniuje ir kituose didmiesčiuose. Šis tęstinis seminaras naudojamas kaip įrankis susipažinti su kitomis smuikavimo mokyklomis kaskart pasikviečiant naujus lektorius. Turėjome galimybę konsultuotis su Martynu Švėgžda fon Bekeriu, prof. Undine Jagėlaite, prof. Rūta Lipinaityte, prof. Raimundu Butvila, doc. Robertu Bliškevičiumi, smuikininku Dainiumi Puodžiuku, Borowski šeimos nariais iš JAV ir kt. Šiemet su jaunaisiais smuikininkais dirbo Saulutė Domarkienė.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Seminaras „Lietuviškoji smuikavimo mokykla: tradicijos ir naujovės“  yra išjungti