Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui yra išjungti

Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone

Šią vasarą jau antrąjį kartą buvo rengiamas klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“. Šį kartą koncertai vyko net penkiose bažnyčiose. Koncertų ciklo globėjas – J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Atidarymo koncertas vyko birželio  21 dieną Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, o rugpjūčio 14 dieną, Žolinių išvakarėse, Kairių Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, bažnyčioje koncertavo gimnazijos akordeonistė Orinta Lukauskaitė ir jos brolis, buvęs gimnazijos mokinys, dabar VDU Muzikos akademijos studentas Mantas Lukauskas.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone yra išjungti

Palangoje jūra ošė akordeono muzikos garsais

Liepos 29–rugpjūčio 3 dienomis jau 25-ąjį  kartą Palangoje vyko Tarptautinis akordeono muzikos festivalis ir seminaras-praktikumas. Šiais metais jis buvo skirtas akordeono specialybės įkūrimo LMTA 60-mečiui. Jo metu vyko plataus profilio atlikėjų koncertai. Kiekvieną popietę didžioji scena priklausė moksleiviams.

Muzikiniuose vakaruose dalyvavo ir mūsų gimnazijos auklėtiniai. Tai sesutės Medeina, Gabija ir Austėja Janauskytės, Arnas Šimaitis, Miglė Dambrauskaitė, Motiejus Dudnikas, Orinta Lukauskaitė ir Jonas Vozbutas. Mūsų koncerte dalyvavo ir Šiaulių Dainų muzikos mokyklos akordeonistai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Palangoje jūra ošė akordeono muzikos garsais yra išjungti

Meistriškumo pamokos kartu su muzikos grandais

Liepos 29–rugpjūčio 4 dienomis Trakuose, įvairiose kultūrinėse erdvėse vyko jubiliejinis XV muzikos festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“, kurioje dalyvavo gimnazijos trimito mokytojo Zigmo Drakšo mokiniai Austėja Venckutė, Povilas Petrutis ir Justas Drakšas. Kodėl fanfarinė? Festivalis susijęs ne su iškilmingais trimitų signalais – fanfarų gaudesiu, o su fanfariniu orkestru, kurį sudaro saksofonai, variniai pučiamieji ir mušamieji instrumentai. Fanfariniai orkestrai yra olandų ir belgų tradicija. Savaitės trukmės tarptautinis muzikos festivalis Trakų gyventojams bei svečiams kasdien vakarais dovanojo po vieną-du nemokamus įvairių žanrų muzikos koncertus. Šalia žinomų muzikantų koncertuose dalyvavo ir talentingas jaunimas.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Meistriškumo pamokos kartu su muzikos grandais yra išjungti

Mokytojų kvalifikacijos kursai Malagoje-Gibraltare

Liepos 16-23 dienomis Malagoje – Gibraltare dailės mokytojos Loreta Narušienė, Justina Šaltė, Janina Budrienė dalyvavo Erasmus+ KA1 projekto „Novatoriška Europietiška patirtis mokymo(si) kokybei skatinti kvalifikacijos kėlimo kursuose „Švietimas lauke – įtraukiant studentus į mokymosi lauke patirtį“.

Pirmąją dieną kursai prasidėjo nuo labai įdomių ir dar nežinomų susipažinimo žaidimų, kurių šiuose kursuose išmokome daug ir įvairių: padedančių susipažinti ir skatinančių draugiškumą, bei komandinį darbą, sugrąžinančių mokinių dėmesį ir aktyvumą pamokoje, padedančių geriau įsisavinti mokymosi medžiagą.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Mokytojų kvalifikacijos kursai Malagoje-Gibraltare yra išjungti

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui yra išjungti