Akordeonistai – festivalyje-konkurse Estijoje

Šiaulių miesto akordeonistai draugauja su Parnu miesto akordeonistais Estijoje. Jų draugystė peraugo į festivalių „Linksmasis akordeonas“ ir „Parnu akordionumuussika“ draugystę. Šiais metais Parnu mieste vyko XXXIII festivalis. Gimnazijos akordeonistų orkestras buvo šio tarptautinio renginio svečias.

Dalis orkestro dalyvių dalyvavo festivalio jaunųjų atlikėjų konkurse. Keturis iš galimų penkių Grand Prix apdovanojimų atskirose amžiaus grupėse laimėjo gimnazijos akordeonistai. Tai 2 klasės mokinė Miglė Dambrauskaitė, gimnazijos III klasės mokinys Mantas Lukauskas, papildomo mokymo skyriaus 7 klasės mokinė Adrija Buturlakina ir duetas Beatričė Liutkutė ir Karolina Stasiūnaitė. Pirmąsias vietas konkurse laimėjo Aistė Norbutaitė, duetas Mantas Lukauskas ir Orinta Lukauskaitė (Kuršėnų meno mokykla), antrąsias – Ignas Bruveris, Leonardas Dainius, duetai Rugilė Kudulytė ir Kornelija Goštautaitė, Miglė Dambrauskaitė ir Brigita Dambrauskaitė, trečiąją vietą – Romena Mikalkėnaitė. Mokinius šiam konkursui ruošė mokytojai Daiva Vasauskienė, Marytė Markevičienė, Jonas Markevičius ir Raimonda Bakavičienė.

Atliekant orkestro koncertinę programą festivalio dalyviams, miestiečiams ir poilsiautojams dalyvavo visi konkurso dalyviai, jų mokytojai, talkino Šiaulių „Dainų” muzikos akordeono mokytojai ir gimnazijos absolventai.

Išvyka į tarptautinį festivalį-konkursą Estijoje jauniesiems akordeonistams suteikė galimybę ne tik varžytis, bet ir girdėti kitų šalių atlikėjus, pažinti kaimynines ir tolimesnes šalis, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraminčiais.

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.