Akordeonistai grįžo iš Estijos

Spalio mėnesio pabaigoje mokyklos akordeonistai dalyvavo XXX-ame tarptautiniame festivalyje „Parnu akordeonumuussika“. Latvijos, Estijos ir Lietuvos akordeonistus šiuo metu jungia ne tik festivaliai, bet ir jungtinio šių šalių akordeonistų orkestro „Baltic tremolo“ veikla. Festivalio  metu vyko jaunųjų atlikėjų konkursas. Šis konkursas kiekvienais metais sukviečia vis daugiau dalyvių. Šį kartą jų buvo virš šimto, ir komisijai teko dirbti dviejose salėse. Dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Baltarusijos akordeonistai. Vertinimo komisijoje dirbo šių šalių pedagogai. Visi buvo sužavėti Baltarusijos atlikėjų pasirodymu.

Savo kategorijose Grand Prix pelnė mūsų mokyklos mokiniai Eglė Bartkevičiūtė ir akordeonistų kvartetas – Eglė Bartkevičiūtė, Kristina Šemetaitė, Austėja Adomaitytė ir Tautvydas Malūkas. II–ą vietą konkurse laimėjo Austėja Adomaitytė, III–ąsias Lukas Vaičius ir Lukrecija Klovaitė. Papildomo mokymo skyriaus mokinės Rugilė Kudulytė, Daiva Matuzevičiūtė ir Karolina Stasiūnaitė laimėjo II – ąsias, Beatričė Liutkutė – III–ąją vietas. Mokinius ruošė mokytojai Daiva Vasauskienė, Marytė Markevičienė ir Jonas Markevičius.

Konkurso Grand Prix laimėtojai  dalyvavo baigiamajame festivalio koncerte Parnu Eliisabeti bažnyčioje. Miesto klausytojams savo programą atliko akordeonistų orkestras „Baltic tremolo“, kuris visai neseniai grįžo iš Italijos, ten laimėjęs Grand Prix tarptautiniame konkurse „Citta di Lanciano“. Orkestro vadovas Valdo Vark po koncerto Lietuvos ir Latvijos dirigentams įteikė Italijoje kolektyvo laimėtos taurės kopijas, o visiems orkestrantams padovanojo po kalendorių, kuriame patalpintos festivalio „Parnu akordionumuussika“ trisdešimties metų istoriją atspindinčios nuotraukos, ir kompaktinį diską su orkestro įrašais.

Kelionės metu radome laiko ir poilsiui, klausėmės festivalio svečių koncerto, džiaugėmės pirmuoju sniegu,  mėgavomės Parnu vandens parku ir nuostabiu Latvijos pajūriu. Esame dėkingi Parnu miesto akordeonistams už svetingumą ir rūpestį mumis.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.