Akordeonistų atostogos prasidėjo gražiausiomis šventėmis

Moksleivių dainų šventė 2012 „MŪSŲ VARDAS – LIETUVA“ –  tai gilias tradicijas turinti lietuvių tautinė šventė šiemet liepos 6 – 8  dienomis vėl subūrusi aktyviausią Lietuvos jaunimą. Šventė susiskirstė į tris didelius renginius: dainų diena  „Mūsų vardas – Lietuva“, kurioje giedojo chorai iš visos Lietuvos, šokių dienoje – „Laiko vaikai“  geriausias  choreografines kompozicijas atliko 1-12 klasių moksleiviai ir baigiamasis ir iškilmingiausias šventės renginys  Ansamblių vakaras – „Tai gražiai, gražiai mane augino“ , kuriame pasirodė tradicinio folkloro ansambliai, liaudies instrumentų, kanklių, birbynių ir skudučių ansambliai, vokalinės grupės, kapelos ir daugybė kitų atlikėjų tarp kurių ir Sauliaus Sondeckio menų mokyklos akordeonistų orkestro grupė.

Nors šventė truko tris dienas, muzikantai Vilniuje šurmuliavo gerokai anksčiau. Didžiuliame karštyje kiekvieną  dieną vyko intensyvios repeticijos Kalnų parke. Repeticijų metu susidraugavome su iš kitų miestų atvykusiais akordeonistais ir kitais muzikantais. Nors nemažai prakaito reikėjo išlieti baigiamasis koncertas pranoko visus lūkesčius! Reginys buvo nepakartojamas – vienoje vietoje tiek daug akordeonistų, kanklininkų, dainininkų, šokėjų – ir visi sujungti to paties tikslo – muzikos ir šokio! Visi grįžome laimingi ir pilni įspūdžių!

Šią vasarą liepos 5-11 dienomis Šiaulių regione vyko didžiulis renginys – 5-osios TAFISA  pasaulio sportas visiems žaidynės. Tokio tipo renginys Lietuvoje vyko pirmą kartą , o laimė ir garbė surengti žaidynes nusišypsojo Šiauliams. Žaidynių tikslas – per sportinius mainus suvokti ir pripažinti skirtingas nacionalines kultūras, skatinti bendradarbiavimą, taiką ir gerovę. Renginį stebėjo net  60-ies pasaulio šalių delegacijos, bei gausus būrys šiauliečių. Garbė dalyvauti renginyje ir pristatyti savo miesto kultūrą liepos 7 dieną teko ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos akordeonistų orkestrui. Jo sudėtyje tie, kurie neišvyko į dainų šventę. Tai visi mūsų dvyliktokai, o mokyklą šiais metais baigė net keturiolika. Nuostabūs muzikos garsai džiugino ne tik šiauliečius bet ir miesto svečius. Šventės savanorių tarpe buvo ir akordeonistų. Tai Brigita Peldavičiūtė ir Simona Griguolaitė. Nelengva, bet labai įdomu buvo vienu metu dalyvauti dviejose gražiose šventėse.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.