Akordeonistų koncertai Kijeve

Akordeonas yra pats jauniausias instrumentas visoje muzikos instrumentų šeimoje. Kaip tik todėl visi muzikuojantys šiuo instrumentu jaučiasi atsakingi už akordeono atlikimo meno vystymosi tendencijas, instrumento vietą koncertinėje scenoje. Gimnazijos akordeonistai aktyviai bendradarbiauja su kitų šalių akordeono pedagogais, atlikėjais, kompozitoriais, dalijasi savo pasiekimais, perima jų patirtį.

Su Ukrainos akordeonistais susitinkame ne tik Lietuvoje ir Ukrainoje, bet ir kitose šalyse. Mūsų mokytojai turėjo galimybę gilinti savo žinias Kijevo P. Čaikovskio vardo muzikos akademijoje organizuotuose kvalifikacijos kėlimo kursuose. Tuomet gėrėjomės jų atlikėjų V. Besfamilnovo, N. Rozolio kvarteto muzikavimu. Šį kartą buvome pamaloninti galimybe dalyvauti šio kvarteto, švenčiančio savo kūrybinės veiklos 80 metų jubiliejų, koncerte Kijevo nacionalinės filharmonijos salėje ir muzikuoti drauge su jais. Šioje salėje savo laiku koncertavo F. Listas, S. Rachmaninovas, O. Skriabinas, A. Chačaturian, A. Rubinšteinas, S. Richter ir kiti žymūs atlikėjai. Koncerto metu scenoje susitiko patirtis ir jaunatviškas entuziazmas. Mums tai buvo ir didelė garbė, ir atsakomybė, ir malonumas. Koncerto pabaigoje abu akordeonistų kvartetai atliko garsųjį N. Rizolio „Čardašą“, o filharmonijos fojė puikavosi iš muziejaus atvežti pirmosios kvarteto sudėties atlikėjų instrumentai.

Gimnazijos akordeonistai susitiko su Kijevo muzikos mokyklų pedagogais, koncertavo D. Kabalevskio vardo muzikos mokykloje. Laisvu laiku lankėsi gražiausiose Kijevo vietose, žavėjosi  srauniuoju Dniepru.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.