Akordeonistų konkursai „Vilnius 2019“

Nacionalinį ir tarptautinį akordeonistų konkursus „Vilnius 2019“ organizuoja Lietuvos akordeonistų asociacija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Šiemet konkursas vyko Lietuvos akordeonistams minint garbingą jubiliejų – akordeono specialybės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje) įkūrimo 60-metį. Nuo 1994 metų konkursas, organizuojamas kas dvejus metus pavasarį, į Vilnių sutraukia pačius gabiausius Lietuvos ir užsienio jaunuosius atlikėjus.

Tarptautiniame akordeonistų konkurse dalyvauja Lietuvos nacionalinio akordeonistų konkurso laureatai. Konkurso dalyviai pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą skirstomi į 12 kategorijų: solistai, įvairių sudėčių ansambliai ir orkestrai. Šiais metais į konkursą atvyko dalyviai ir komisijos nariai iš Suomijos, Danijos, Italijos, Kinijos, Slovakijos, Vokietijos, Portugalijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Kroatijos, Baltarusijos, Čekijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Lietuvos.

Nacionaliniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2019“ laureatų vardus pelnė gimnazijos akordeonistai M. Dudnikas – 1 vieta,  G. Janauskytė – 2 vieta,  O. Lukauskaitė, M. Dambrauskaitė, N. Rimkus – 3 vietos, akordeonistų duetas: M. Dudnikas ir M. Dambrauskaitė – 1 vieta. Konkursui juos ruošė mokytojai D. Vasauskienė, M. Markevičienė ir J. Markevičius.

Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2019“ sėkmingai pasirodė mokytojos M. Markevičienės mokiniai J. Vozbutas ir akordeonistų duetas: J. Vozbutas ir O. Lukauskaitė – 1 vietos, M. Dudnikas – 2 vieta, akordeonistų duetas: M. Dudnikas ir M. Dambrauskaitė – 3 vieta.

 Konkursas suteikia galimybę jauniesiems atlikėjams pademonstruoti savo meninius ir techninius gebėjimus, pasisemti patirties iš kitų konkurso dalyvių ir tęsti savo kelią profesionalios karjeros link.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.