Akordeonistų konkursas „Vilnius – 2017“

Visą savaitę Vilniuje skambėjo akordeono muzika. Čia vyko šalies ir tarptautinis akordeono muzikos konkursas „Vilnius – 2017“.

Nuo 1994 metų LAA bei LMTA iniciatyva kas antri metai organizuojamas konkursas į sostinę sutraukia pačius gabiausius Lietuvos ir užsienio akordeonistus, suteikdamas jiems galimybę pasisemti patirties.

Į šį konkursą jaunieji akordeonistai atvyko, įveikę zoninius atrankos turus, o tapę šalies akordeonistų konkurso laureatais, įgijo teisę dalyvauti ir tarptautiniame konkurse. Konkurso dalyviai varžėsi įvairiose amžiaus, muzikos žanro, ansamblinio ir orkestrinio muzikavimo grupėse.

Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo net aštuoni dalyviai. Tai mokytojos Daivos Vasauskienės mokinės Beatričė Liutkutė, laimėjusi 2 vietą, ir Austėja Janauskytė, laimėjusi 3 vietą. Mokytojos Marytės Markevičienės akordeonų duetas: Miglė Dambrauskaitė ir Motiejus Dudnikas, akordeonų kvintetas: Manta Lukauskas, Aistė Norbutaitė, Vaida Baikauskytė, Ignas Bruveris ir Rugilė Kudulytė bei solistai Mantas Lukauskas ir Arnas Šimaitis konkurse atskirose kategorijose laimėjo 2 vietas, o Aistė Norbutaitė ir Aarna Šimaitis (kitoje kategorijoje) tapo konkurso diplomantais.

Šis konkursas – tai muzikinė šventė, skirta padrąsinti jaunųjų atlikėjų aktyvumą, paskatinti juos žengti profesionalaus akordeono meno keliu.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.