Akordeonistų laimėjimai

Balandžio 23-oji buvo įsimintina diena Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistams. Motiejus Dudnikas, sėkmingai pasirodęs nuotoliniame Tarptautiniame Marko Rothko šiuolaikinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkurse, balandžio 23 dieną buvo pakviestas dalyvauti šio konkurso „Grand Prix“ kategorijoje, kurios perklausos vyko Daugpilio Marko Rothko meno centre, įsikūrusiame vienintelėje Pabaltijyje ypatingų rekonstrukcijų nepaliestoje XIX amžiaus pirmos pusės tvirtovėje. Nuostabi aplinka pasitiko įvairių specialybių jaunuosius atlikėjus suskirstytus į atskiras grupes pagal amžių. Motiejus konkurse atliko 1988 metais parašytą Jono Tamulionio pjesę „Allegro rustico“, kurioje skambėjo lietuviški motyvai. Jo pasirodymas buvo įvertintas Sidabro diplomu.

Balandžio 17‒25 dienomis Jonas Vozbutas drauge su šaunia LMTA akordeonistų komanda, vadovaujama prof. Raimondo Sviackevičiaus, vyko į tarptautinį konkursą „Accordeon Nous“ Mons mieste Belgijoje.

Jonas dalyvavo dviejų turų klasikinės muzikos kategorijoje, kurios dalyvių amžius iki 18 metų.  Jo atlikta sudėtinga ir labai įvairi programa komisijos narių iš Šveicarijos, Belgijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Serbijos ir Lietuvos buvo įvertinta aukščiausiais balais. Pavargęs, bet laimingas, kupinas naujų planų Jonas grįžo į Lietuvą laimėjęs 1-ąją vietą.

Esu dėkinga mano mokinius kelionėse lydėjusiems Motiejaus mamai Laurai Dudnikienei ir LMTA prof. R. Sviackevičiui už visapusišką pagalbą, galimybę sekti konkurso eigą, bendrauti su mokiniais nuotoliniu būdu.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.