Akordeonistų orkestras “BALTIJOS TREMOLO” paminėjo kūrybinės veiklos 10 – ies metų jubiliejų.

„Baltijos tremolo“ – tai tarptautinis akordeonistų orkestras, jungiantis keturių šalių draugaujančių miestų ir festivalių „Linksmasis akordeonas“, „Parnu akordionumuussika“ bei „Limbaži tarptautinis festivalis“ akordeonistus. Nuo šių metų orkestre groja ir Suomijos jaunieji akordeonistai, su kuriais susitinkame festivalyje „ Satahame Soi“ Ikaalineno mieste.

Šiais metais Estijoje vyko jau XXIX festivalis „Parnu akordionumuussika“. Gilias tradicijas turintis vyresnės kartos muzikuojančių žmonių festivalis išaugo į tarptautinį renginį. 2002 metais dirigentų Vendos Tammano ir Valdo Vark iniciatyva buvo suburtas jaunimo orkestras, pradėtas organizuoti jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiauliečiai šiame festivalyje – konkurse dalyvavo jau septintą kartą. Ne kartą nugalėtojais yra tapę ansambliai „GaMa“, „ACCO-team“, „Mozaika“, solistai: Martynas Levickis, Tadas Motiečius. Šį kartą šiauliečiai taip pat pasirodė puikiai. I – ąsias vietas pelnė Sauliaus Sondeckio menų mokyklos akordeonistai Deividas Jocius (mokyt. D.Vasauskienė), Eglė Bartkevičiūtė (mokyt. M.Markevičienė), akordeonistų duetas Eglė Bartkevičiūtė ir Gytis Kaušius iš Kelmės meno mokyklos (mokyt. V.Bukantienė), akordeonistų kvartetas Tadas Motiečius, Simona Griguolaitė, Eglė Bartkevičiūtė, Tautvydas Malūkas (vad. J.Markevičius) ir akordeonistų orkestras (vad. M.Markevičienė). II – ąsias vietas savo amžiaus grupėse pelnė Rugilė Kudulytė (mokyt. M.Markevičienė) ir Kelmės meno mokyklos mokinys Gytis Kaušius (mokyt. V.Bukantienė). Konkurse dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos akordeonistai. Atlikėjai varžėsi šešiose kategorijose.

Gražiu koncertu buvo paminėtas tarptautinio orkestro „Baltijos tremolo“ jubiliejus. Orkestre grojo virš septyniasdešimties akordeonistų, orkestrui dirigavo dirigentai Valdo Vark (Estija), Viktor Nikandrov (Latvija), Marytė Markevičienė (Lietuva) ir Janne Valkeajoki (Suomija). Koncerte dalyvavo solistai bei ansambliai. Mūsų šalį atstovavo Tadas Motiečius bei duetas Eglė Bartkevičiūtė ir Gytis Kaušius. Tradiciškai vyko liaudies muzikantų pasirodymai, šurmuliavo muzikos instrumentų mugė, festivalio pradininkai jau gyveno jubiliejinio XXX – ojo susitikimo nuotaikomis.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.