Akordeono garsai atgijo kartu su pavasariu

2015 metų pavasaris sukvietė akordeono muzikos mylėtojus, puoselėtojus, talentingą jaunimą, aktyvius pedagogus, instrumento entuziastus į kas dvejus metus vykstantį tarptautinį akordeonistų konkursą „Vilnius 2015“, kurio metu taip pat vyko tradicinis XI respublikinis Lietuvos akordeonistų konkursas.

Kovo 24–28 dienomis į Lietuvos sostinę sugužėjo didžiulis būrys akordeonistų, tame tarpe ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji akordeonistai, kurie pademonstravo savo meistriškumą varžantis konkurse. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 12 kategorijų pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą. Lietuvos akordeonistų konkursas vykdomas kaip atranka į tarptautinį akordeonistų konkursą – 1–3 vietų laureatai ir diplomantai turėjo teisę dalyvauti tarptautiniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2015“.

Dalyvių pasirodymus stebėjo ir vertino kompetentingos žiuri komisijos, kurias sudarė užsienio ir šalies pedagogai. Konkurso geografija šiemet buvo ypač spalvinga. Sulaukta dalyvių ir komisijos narių iš tokių šalių kaip Suomija, Austrija, Rusija, Vokietija, Danija, Kinija, Baltarusija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Slovakija, Italija, Prancūzija ir, žinoma, dalyvavo didelis būrys Lietuvos atstovų.

Lietuvos akordeonistų konkurso atskirose kategorijose laimėtojai mūsų gimnazijos atstovai: Adrija Buturlakina, Mantas Lukauskas – 2 vieta, Miglė Dambrauskaitė, Rugilė Kudulytė ir Kornelija Goštautaitė (duetas) – 3 vieta, Daiva Matuzevičiūtė, Austėja Adomaitytė – diplomantės. Dvyliktokė Eglė Bartkevičiūtė savo aukštą meninį lygį demonstravo tiek respublikiniame, tiek tarptautiniame akordeonistų konkursuose „Vilnius 2015“. Abiejuose konkursuose Eglė laimėjo 1 vietas. Už dalyvavimą padėkos raštu apdovanota Aistė Norbutaitė. Šiuos mokinius paruošė mokytoja Marytė Markevičienė.
Solistė Beatričė Liutkutė tapo diplomante, akordeonų duetas ansamblių kategorijoje Karolina Stasiūnaitė ir Beatričė Liutkutė laimėjo 3 vietą. Jų mokytoja Daiva Vasauskienė.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.