Akordeono, modernaus šokio ir lėlių teatro spektaklis „Benieko“

 

„Be nieko“ – tai jungtinis modernaus šokio, akordeono muzikos ir lėlių teatro projektas, siekiantis scenos meno pagalba atskleisti  visuomenėje nusistovėjusius lyties, profesijos ir požiūrio stereotipus. Perteikti vidinę žmogaus prisitaikymo/išsilaisvinimo/atsiribojimo kovą su brukamomis taisyklėmis. Judesio ir garso dėka susikaupusios emocijos išplukdomos į paviršių, o žiūrovas turi galimybę 20 minučių stebėti spektaklį ir bent vienoje minutėje atrasti sau artimą asmeninę patirtį, susitapatindamas su personažu. Pasirodymas, kurį galime vadinti muzikiniu spektakliu, Iškelia aktualias šiandieninės visuomenės problemas, susijusias su žmonių tarpusavio susvetimėjimu, troškimu prisitaikyti, atsikratant individualumo, dangstantis kaukėmis, kurios padeda lengviau priimti ir perteikti mums primetamus vaidmenis. Kostiumo ašis – kaklaraištis, pasirinktas perteikti socialinių sluoksnių susiskirstymą pagal „įpakavimą“.

Baigiantis vasarai Sauliaus Sondeckio menų mokyklos akordeonistė Eglė Bartkevičiūtė tęsė žiemą pradėtus darbus kartu su modernaus šokio profesionale Liza Baliasnaja ir dailininke, idėjos autore Paulina Nešukaityte.

Rugpjūčio 15 – 20 dienomis vyko intesyvios repeticijos ir kūryba Kaune. Visą tai vainikavo rugpjūčio 20 d. Nidoje, bardų skverelyje vykusi spektaklio premjera.

Projekto pagrindinis tikslas yra skatinti jaunųjų talentų saviraišką, populiarinti bei supažindinti publiką su moderniuoju šokiu, akordeono muzika bei spektakliu. Trijų skirtingų, bet kartu susijusių menų sąjunga bendram projektui, suteikia jam unikalumo ir išskirtinio žavesio.

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.