Akordeono muzika ‒ Palangos miesto erdvėse

Prieš daugiau nei dvidešimt metų startavęs Palangos vasaros seminaras-praktikumas netruko išaugti į didelį reikšmingą tarptautinį renginį. Jis tapo patraukliu ne tik akordeonistams, bet ir visiems atostogaujantiems pajūryje. Tarptautinio akordeono muzikos festivalio metu skamba pati įvairiausia muzika, suteikianti plačias pasirinkimo galimybes visiems Palangos kurorto gyventojams ir poilsiautojams.

Malonu, kad jau kelinti metai  festivalis organizuojamas drauge su Palangos miesto savivaldybe. Akordeono muzika gali skambėti pačiose  gražiausiose miesto erdvėse ir visi koncertai klausytojams yra nemokami.

Šio festivalio metu dalis koncertų vyko Palangos kurorto muziejaus Kurhauzo salėje. Dviejuose iš šių koncertų dalyvavo ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinis Jonas Vozbutas. Rugpjūčio 9 dieną scena Jonas dalijosi su Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos akordeonistų kvintetu. Jono programa buvo sudaryta iš dviejų dalių: tai klasikinės ir populiariosios muzikos dalys.

Rugpjūčio 12 dieną festivalio uždarymo koncertas taip pat vyko Kurhauzo salėje. Koncerte dalyvavo jungtinis akordeono mokytojų orkestras, vadovaujamas prof. Ričardo Sviackevičiaus. Kartu su juo grojo ir Jonas Vozbutas. Koncerte Jonas pasirodė ir kaip solistas.

Koncertai Kurhauzo koncertų salėje ‒ tai puiki proga dienas leidžiant saulėtame paplūdimyje prie gaiviosios Baltijos jūros turiningai praleisti vasaros vakarus, pažinti itin plačių galimybių instrumentą – akordeoną.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.