Akordeono muzikos, skambėjusios sostinėje, atgarsiai…

Šalies sostinėje lapkričio 12–20 dienomis vyko XXII tarptautinis akordeono muzikos festivalis, skirtas paminėti reikšmingą 60-ties metų akordeono specialybės įsteigimo sukaktį tuometinėje Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Pasidžiaugti akordeonistų pasiekimais galėjo kiekvienas to norintis.

Lapkričio 16 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko tarptautinė konferencija „Profesionalaus akordeono įvaizdžio formavimasis istorinėje perspektyvoje. Dabarties galimybės ir ateities iššūkiai“. Po konferencijos du ypatingai aukštai vertinami pasaulyje atlikėjai ir pedagogai prof. Aleksandr Dmitriev (Rusija) ir prof. dr. Mika Väyrynen (Suomija) vedė meistriškumo pamokas. Atvirose pamokose dalyvavo ir mūsų gimnazijos auklėtinis Jonas Vozbutas.

Tos pačios dienos vakare klausėmės šventinio, ypatingai spalvingo, ryškiausių absolventų koncerto. Koncerte dalyvavo mūsų gimnazijos absolventai, šiandien – jau pedagogai ir atlikėjai Tadas Motiečius ir Romas Morkūnas.

Koncertuose skambėjusi itin įvairi akordeono muzika bei gauti juose grojusių atlikėjų ir pedagogų patarimai buvo labai naudingi ir jauniesiems akordeonistams.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.