Atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“

Balandžio 25 dieną skyrėme mokinių karjeros kompetencijų ugdymui – mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotoje visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“.

Penktokai su klasės vadove Loreta Kundrotiene karjeros galimybes spaustuvėje įvertino apsilankę Šiaulių knygrišykloje. Mokiniai stebėjo kaip vykdomi darbai spausdinimo ceche, išnaudojamos lazerio galimybės. Atlikę praktines užduotis vaikai džiaugėsi įgyta patirtimi ir smulkiomis dovanėlėmis.

Šeštokai su klasės vadove Rasa Jonaitiene lankėsi bitininko Vytauto sodyboje Linartuose prie Kurtuvėnų. Bitininkas parodė savo sodybą, įspūdingus senoviškus avilius bei išvažiuojamą avilį ant ratų. Visi susidomėję klausėsi pasakojimo kaip prižiūrimos bitės, kokios naudojamos darbo priemonės. Mokiniai galėjo apsirengti bitininko apranga, apžiūrėti korius, pasiklausyti kaip „kalba“ bitės. Pasigaminę po vaškinę žvakę, šeštokai degustavo įvairių rūšių medų su sūriu, net žaidė bitininkų žaidimą su pagalve.

I gimnazijos klasės mokiniai su klasės vadove Rita Valiukiene lankėsi plataus asortimento odinės avalynės gamybos įmonėje „Sabalin“. Mokiniai džiaugėsi puikiomis darbo lietuviškoje įmonėje perspektyvomis. Batų dizainą kuria UAB „Sabalin“ modeliuotojai. Kasmet vidutiniškai sukuriama 200 ir į gamybą įdiegiama apie 100 naujų modelių. Įmonės klientai: „Salamander“,  „Esprit“, „Russell & Bromley“ ir kt.

II gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove Daiva Vasauskiene išvyko į Šiaulių darbo rinkos mokymo centrą. Edukacinės pamokos metu gimnazistai ne tik sužinojo apie šio centro siūlomas veiklas, bet ir išbandė savo jėgas praktiniuose užsiėmimuose. Mokiniai turėjo galimybę  prisėsti prie kasos aparato, apsilankyti visažistų klasėje, iš arti pamatyti automechaniko, padavėjo, konditerio, floristo, kineziterapeuto ir siuvėjo darbus. Mokiniai praplėtė savo akiratį, įgavo naudingų žinių.

III gimnazijos klasės mokiniai su klasės vadove Dale Marcišauskiene įvertino reklamos, įvairių verslo dovanų, sportinių prizų gamybos lazerinio graviravimo ir pjaustymo galimybes apsilankę UAB „Lasegra“. Mato Beržinsko tėtis ne tik supažindino su gamybos procesu, naujomis technologijomis, bet ir visiems padovanojo rašiklių, kuriuos mokiniai patys išgraviravo.

IV gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove Valerija Einoriene domėjosi padavėjo darbo sąlygomis apsilankę Šiaulių prekybos centre „Saulės miestas“.

Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Asta Vaičiūnienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.