Derlinga Gintės Grigaitytės vasara

Vasaros, atostogų laukia visi moksleiviai – planuoja poilsį, pramogas, keliones. O Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos papildomo mokymo skyriaus 6 kl. moksleivei smuikininkei Gintei Grigaitytei praėjusi vasara buvo ypatinga atsakingų darbų bei pasiekimų gausa. Mokytojos ekspertės Nijolės Prascevičienės auklėtinė, grojanti nuo 4 metukų, vasaras leidžia su smuiku.

Birželio 10-15 dienomis Šiauliuose, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko IV Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų, pianistų konkursas. Jame pasirodė daug gabių ir darbščių vaikų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos menų ir muzikos mokyklų. Gintė šiame konkurse dalyvavo antrą kartą. Kaip ir prieš ketverius metus (2009 m.), tapo laureate.

2013 m. liepos 4 d. įsimins visam gyvenimui. Minint 750 –ąsias karaliaus Mindaugo karūnavimo metines, Gintei buvo skirta karalienės Mortos premija. Šias premijas gavo dar keturi laureatai ir trys diplomantai iš Kauno, Pabradės, Vilniaus ir Klaipėdos. Laureatams skiriama 500 Lt premija, diplomas, medalis. Vaikų ir jų mokytojų pavardės įrašomos į knygą, kuri primins jų nuopelnus meno srityje. Laureatus pasveikino Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Hubertas Smilgys, seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Jaunųjų muzikantų klausėsi ir nuoširdžiai jų pasiekimais džiaugėsi profesorius Saulius Sondeckis.

Birželio 16 – rugsėjo 22 dienomis Druskininkuose vyko vienuoliktasis tarptautinis menų festivalis ,,Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“. Festivalį rengia Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir Druskininkų savivaldybė. Festivalio metu visa savaitė skiriama smuikininkų meistriškumo kursams. Liepos 22-28 dienomis jaunieji muzikantai dalyvavo meistriškumo pamokose, grojo  M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje, „Grand SPA Lietuva“,  M.K.Čiurlionio menų mokyklos salėse, ,,Europa Royale Druskininkai“ žiemos sode, Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčioje. Meistriškumo mokykloje Gintė dalyvavo ketvirtą kartą, todėl kaip daug patirties turinti dalyvė, kartu su programų vadove Genovaite Šalteniene ir meistriškumo kursų mokytoja Gintvile Vitėnaite kalbėjo tiesioginiame eteryje laidoje ,,Laba diena, Lietuva“. Gintei tai buvo įdomi patirtis.

Iš Druskininkų teko vykti tiesiai į Vilnių, nes liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis antrą kartą vyko tarptautinis vasaros muzikos festivalis ,,Vivace Vilnius“. Žinomi muzikantai iš Lietuvos, JAV bei kitų šalių rengė meistriškumo kursus smuiko, violončelės, fortepijono, fleitos  studentams. Gintė buvo viena iš jauniausių dalyvių, atvykusių iš Lietuvos. Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Albanijos, Italijos, Švedijos. Smuiko pamokos vyko pas italų smuikininką Marcus Placci, kuris studijavo Bolonijos ir Bostono konservatorijose, mokėsi su Z. Bron, Z. Gilels ir M. Tenenbaum. Šiuo metu dirba Bostono konservatorijoje, JAV. Visos individualios ir atviros pamokos vyko anglų kalba, buvo nelengva suprasti ir suvokti ne gimtąja kalba išsakomus svarbius komentarus ar pastabas, tačiau tai tapo įdomia bei vertinga patirtimi.. Koncertuose akomponavo iš Mongolijos kilusi pianistė Nomin Samdan.

Rugsėjis… Repeticijos, koncertai, nauji konkursai. Linkime Gintei naujų kūrybinių iššūkių, ištvermės  ir kuo didžiausios sėkmės.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.