Devintasis „Linksmasis akordeonas“

Tris dienas Šiaulių mieste skambėjo akordeono muzikos garsai, vyko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos organizuotas IX tarptautinis akordeono muzikos festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“.
Gražiausiose miesto salėse skambėjo įvairių epochų ir stilių muzika. Šiauliečiai klausėsi jungtinio menų mokyklos mokinių, absolventų, Šiaulių krašto akordeono mokytojų ir tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltic tremolo“ koncertų. Jų programose dalyvavo berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, Šiaulių miesto kamerinis orkestras ir solistai mūsų absolventai: Romas Morkūnas, Martynas Levickis, Tadas Motiečius, Simona Šukytė, Regina Kardušaitė, Aurimas Goris. Miestiečiams grojo atlikėjai iš Ukrainos – Artiom Nyžnyk ir Boris Mirončiuk. Nuotaikingas buvo ansamblių paradas „Crazy accordion“, kurio metu vyko  ir konkurso laureatų apdovanojimas.
Mūsų mokykloje vyko jaunųjų atlikėjų lengvosios muzikos konkursas, kuriame dalyvavo virš šešiasdešimties akordeonistų iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Konkurso metu dirbo dvi vertinimo komisijos, vyko seminarai akordeono pedagogams ir mokiniams.

Konkurso GRAND PRIX laimėjo Gomelio valstybinio Sokolovskio vardo menų koledžo, mokytojo N.Kolbasovo mokinė Anna Orlova (Baltarusija).

Kategorijų GRAND PRIX laimėjo:

A kategorija – Mareks Vitinš (Latvija),
B kategorija – Vilius Mažeika (Lietuva),
B kategorija – Kiril  Jeromeičiuk (Baltarusija),
C kategorija – Eglė Bartkevičiūtė (Lietuva),
D kategorija – Greta Kvedaraitė (Lietuva).

Konkurse sėkmingai pasirodė Sauliaus Sondeckio menų mokyklos mokiniai:
Austėja Adomaitytė – 2 vieta (10 klasė)
Kornelija Goštautaitė – 2 vieta (9 klasė)
Tautvydas Malūkas – 2 vieta (11 klasė)
Lukrecija Klovaitė – 3 vieta (9 klasė)
Lukas Vaičius – 3 vieta (9 klasė)

ir Papildomo mokymo skyriaus akordeonistai:
Daiva Matuzevičiūtė –1 vieta (3 klasė)
Rugilė Kudulytė – 2 vieta (6 klasė)
Beatričė Liutkutė – 2 vieta (2 klasė)
Viktorija Peripelica – 3 vieta (2 klasė)
Kamilė Kirkutytė – 3 vieta (2 klasė)
Karolina Stasiūnaitė – 3 vieta (2 klasė)

Esame dėkingi savo buvusiems mokiniams, šiuo metu dirbantiems muzikos mokyklose už dalyvavimą festivalio renginiuose, Šiaulių 1 muzikos mokyklos, 2 muzikos mokyklos ir Kuršėnų meno mokyklos akordeono pedagogams už pagalbą organizuojant renginį.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.