Diena muziejuje

Vasario 25 dieną 4 klasės mokiniai lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje ir dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Diena prasidėjo lietuvių kalbos pamoka. Mintimis nusikėlėme į spaudos draudimo laikotarpiu Lietuvoje veikusią daraktorinę (slaptąją lietuvišką) mokyklą. Sužinojome, kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai. Per pratybas moksleiviai pabandė parašyti žąsies plunksnomis ant medinių lentelių.

Artėjant Užgavėnėms ruošėmės žiemos išvarymui ir ilgai laukto pavasario sutikimui: prisiminėme šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, daug išgirdome apie įvairius prietarus ir burtus bei sužinojome apie vieną pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Pasikalbėję apie paskutinę žiemos mėsiedo dieną, skubėjome pasigaminti charakteringas kaukes (papjė mašė technika), kurios padėtų kuo greičiau išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį.

Dienai įsibėgėjus sugūžėjome prie didelio medinio stalo. Susipažinome su  lietuviškomis  vardinių ir gimimo dienos šventimo tradicijomis ir papročiais. Gaminome senoviškus naminius sausainius. Kol krosnyje kepė sausainiai, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Pasklidus šventinių kepinių kvapui vėl susirinkome prie stalo. Ragavome ką tik iš krosnies ištrauktus sausainius, gėrėme kvapnią mėtų arbatą.

Pradinių klasių mokytoja Alina Mockuvienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.