Dirbtinis intelektas – didysis nuotykių ieškotojas

Sausio 20 dieną II ir III gimnazijos klasių mokiniai domėjosi, kas yra dirbtinis intelektas ‒ ar tai tik didis nuotykis, ar realybė?

Paskaitos metu gimnazistai kartu su prof. dr. Sauliumi Keturakiu diskutavo apie tai, kaip dirbtinis intelektas pradėjo rašyti romanus, kurti kino filmus, piešti paveikslus ir net gaminti valgyti. Akivaizdu, jog dirbtinės smegenys skaičiuoja tiksliau ir greičiau nei žmogus, tačiau ar dirbtiniam intelektui taip pat gerai sekasi kurti?

Klausydami ir diskutuodami gimnazistai suprato, kad dirbtinis intelektas jau mus lydi kasdieniniame gyvenime: pirkimas internetu ir reklama, internetinės paieškos, automatiniai vertimai, išmanieji namai, miestai ir infrastruktūra. Jis net „kovoja“ su COVID-19: naudojamas terminio vaizdo įrangose oro uostuose, padeda atpažinti infekciją iš kompiuterinės tomografijos plaučių tyrimų ir kt.

Nors dirbtinis intelektas sparčiai skverbiasi į mūsų gyvenimą, vis dėlto žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę, o dirbtinis intelektas ‒ tik užkoduotas žinias.

Ugdymo karjerai konsultantė Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.