Edukacijos „Erdvėlaivis Žemė“ Šiaulių techninės kūrybos centre

Rugsėjo 12 ir 13 dienomis mūsų gimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ Šiaulių techninės kūrybos centre. Mus pasitiko direktorius Roman Šarpanov, kuris ketvirtokams papasakojo apie didžiausius pasaulio pastatus. Mokiniai sužinojo, kad dangoraižis turi bent 40 aukštų ir yra ne žemesnis kaip 150 metrų aukščio, jų būna įvairių formų. Daugiausiai jų yra Jungtinėse Amerikos valstijose bei Rytų ir Pietryčių Azijoje. Aukščiausias dangoraižis pasaulyje yra pastatytas Dubajuje. Tai 828 metrų Burj Khalifa.

Trečiokams papasakojo, kokie būna tiltai, kokia turi būti tiltų konstrukcija, kad tiktų ir įvairioms transporto priemonėms, ir pėstiesiems. Mokiniai sužinojo, kad vieni paprasčiausių ir labiausiai paplitusių tiltų tipų yra sijiniai. Ir trečiokai, ir ketvirtokai suprato, kaip vienas ar kitas pastatas, ar tiltas pastatytas, kokių principų reikia laikytis norint jį pastatyti, pamatė ir LEGO bokštą.

Išklausę įdomybes apie dangoraižius bei tiltus, mokiniai kibo į darbą. Ketvirtokai susiskirstė poromis ir statė net 3 bokštus iš LEGO kaladėlių: patį aukščiausią bokštą, panaudojant kuo mažiau detalių, ir tvirčiausią, kuris atlaikys tam tikrą svorį bent 5 sekundes. Visi bokštų aukščiai buvo išmatuoti ir duomenys surašyti į lentelę. Pavyko pastatyti net 75 cm aukščio bokštą! Trečiokai statė pačius tvirčiausius tiltus, laikydamiesi reikalavimų, tikrino, ar pravažiuotų mašinos, praeitų pėstieji, ar tiltai atlaiko pakankamą svorį. Vyko aktyvus, kūrybinis darbas porose.

Smagu, kad šio edukacinio užsiėmimo metu trečiokai ir ketvirtokai sužinojo apie dangoraižius ir tiltus, pakartojo erdvinių figūrų pavadinimus, o dirbdami poroje, teorines žinias pritaikė praktiškai.

Tikime, kad vaikai mokosi geriausiai per veiklą, kuri skatina jų smalsumą ir kūrybiškumą. LEGO yra puiki priemonė įgyvendinti šį tikslą.

Pradinių klasių mokytojos Loreta Škėlienė ir Sabina Gorienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.