Edukaciniai renginiai „Mokausi iš kino“

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos Ia ir Ib gimnazijos klasių mokiniams kovo mėnesį klasių valandėlės buvo kitokios. Gimnazistai kartu su klasių vadovėmis Rasa Jonaitiene ir Daiva Vasauskiene dalyvavo edukaciniuose renginiuose „Mokausi iš kino“. Tai – kino edukacijos projektas mokykloms. Dalyvaudami projekte moksleiviai žiūri filmus, mokosi juos analizuoti, padedami kino profesionalų patys juos kuria.

Tokių klasių valandėlių tikslas – padėti moksleiviams atrasti ir suprasti kino meną, ugdyti meninius gebėjimus, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas.

Ia gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove Rasa žiūrėjo filmą „Sugauti tinkle“. Tai provokuojantis ir itin svarbus filmas apie vaikų saugumą internete.

Ib gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove Daiva žiūrėjo filmą „Mūsų namai“. Šiame dokumentiniame filme kalbama apie tėvų skyrybas, vaikus ir paauglius lydinčius išgyvenimus, emocijų įsisąmoninimą ir gebėjimą juos išreikšti. Tai istorija apie vaikus, kurie net sudėtingiausiose situacijose sugeba likti vaikais – drąsiais, išmintingais, linksmais.

Mokiniams buvo pateikti „Vaikų linijos“ psichologų parengti praktiniai patarimai.

Po filmų peržiūrų gimnazistai kartu su kino meno edukatoriais dalyvavo pokalbiuose, kurių metu aptarė temas apie tėvų skyrybas, santykius šeimoje, paauglystę, jausmus, emocinius išgyvenimus.

Mokinės Mijos Ruminaitės mintys po filmo peržiūros ir pokalbio:

“Iš tikrųjų buvo įdomu ir net nepastebėjau, kaip praėjo laikas. Nežiūrint to, kad mintims apgalvoti ir jas išsakyti buvo pasirinktas gana ankstyvas laikas. Filmo tema ir pagrindinė mintis buvo svarbios. Filmo struktūra buvo gan sudėtinga, kai kurie momentai buvo nesuprantami, bet mes juos pasiaiškinome diskusijoje. Taip pat norėčiau pridurti, kad mane sužavėjo filmo atskiri kadrai, gražios kompozicijos ir apšvietimo pasirinkimai. Filmas buvo įdomus, bet visgi momentais sunkus…

Norėčiau dažniau tokių pamokų, nes buvo iš tikrųjų įdomu ir buvo apie ką pakalbėti. Po šios diskusijos pačiai tapo lengviau išsakyti savo nuomonę. Labai norėčiau dar vienos diskusijos apie filmą ar tiesiog pasikalbėti tam tikromis temomis.“

Tai „nepatogūs filmai“, kurie verčia išeiti iš savo ribos ir komforto zonos, nes „išeiti iš savo komforto zonos pradžioje sunku, viduryje chaotiška, o pabaigoje nuostabu … nes galų gale tai parodo visiškai naują pasaulį“.  Manoj Arora

Ugdymo karjerai konsultantė Giedrė Kielaitė ir Ib gimnazijos klasės vadovė Daiva Vasauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.