Edukacinis užsiėmimas ,,Nepaprastos paukščių kelionės“

Lapkričio 23 d. 1‒3 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Nepaprastos paukščių kelionės“, kurį vedė VšĮ ,,Edukaciniai projektai“ lektorė Agnė.

Užsiėmimas prasidėjo nuo pokalbio apie paukščius bei užduoties ‒ atpažinti juos nuotraukose, kurios buvo iškabintos ant klasės sienų. Vaikai nesunkiai atpažino genį, gandrą, varną, apuoką, erelį. Pagalbos reikėjo atpažįstant strazdą, kukutį, čiurlį, žuvėdrą. Po to sekė interaktyvi užduotis – mokiniai turėjo nufotografuoti pasirinktą paukštį ir šią nuotrauką įkelti į programėlę „iNaturalist“. Tai programėlė padedanti beveik žaibiškai atpažinti daugumą organizmų rūšių. Tad mokiniai turėjo išsiaiškinti paukščio pavadinimą, rasti informacijos apie jo buveinę ir ekologiją.

Vaikai sužinojo, kad Lietuvoje paukščiai gyvena skirtingose buveinėse: nendrėse, pievose, pelkėse, spygliuočių miškuose, miestuose, lapuočių miškuose, ežeruose ir upėse, uolose ir kt.

Po to sekė kūrybinė užduotis – naudojant natūralias medžiagas, ant didelio popieriaus lapo sukurti pasirinkto paukščio buveinę. Dirbdami komandose mokiniai kruopščiai ir išradingai ,,susuko“ įvairiausius lizdelius ir apgyvendino juose paukščiukus.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažino su paukščių anatomija, ekosistemomis, kuriose paukščiai gyvena, maisto grandine, migracija. Aptarė didžiausias paukščių grėsmes ir nykimo priežastis. Įdomus ir informatyvus užsiėmimas prabėgo labai greitai, tačiau jis įkvėpė mokinius stebėti, tyrinėti ir pažinti paukščių pasaulį.

Pradinių klasių mokytojos Aušra Adomaitytė, Jolanta Butenienė, Sabina Gorienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.