Ekskursija į Telšius

Birželio 20 dieną gimnazijos 6 ir 7 klasių moksleiviai vyko traukiniu į Telšius, Lietuvos Žemaitijos sostinę. Ekskursijos metu mokiniai atrado nuostabiausias Telšių miesto puošmenas ir įsitikino, kad Žemaitijos sostinė – tikrai ypatinga.

Keliaudami pėsčiomis mokiniai susipažino su Telšių mažosiomis ir didžiosiomis skulptūromis. Sužavėjo bronzinis medalis „Kodas“, į skulptūros „Meškos pėda“ įspaustą leteną įdėję savo rankas, pasisėmė stiprybės. Kiekvienas galėjo patrinti skulptūros „Žemaitijos legendos“ meškutės nosį, pasukti „Žemaitijos gaublį“, paglostyti „Lietuvių skaliką“, atsigaivinti iš „Rotušės šulinio“. O patrynus medalio „Žydukai“ nosį – pasvajoti apie turtus bei išmintį. Buvo aplankyta ir Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra ir jos rūsiai.

Masčio ežero pakrante nukeliavus iki „Alkos“ muziejaus mokiniai ne tik apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, bet ir sudalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu su mobiliosios programėlės pagalba atliko užduotis ir atsakinėjo į pateiktus klausimus, susijusius su muziejuje esančiais įdomiausiais eksponatais, Žemaitijos istorija.

Ekskursija pasibaigė aplankius Masčio ežero pakrantėje po atviru dangumi įkurtą Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspoziciją.

Klasių vadovės Loreta Kundrotienė ir Rasa Jonaitienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.