eTwinning projektas „Dreamer kids“

Šiais mokslo metais pradinio ugdymo trečios klasės mokiniai su mokytojomis Jolanta Buteniene ir Justina Šalte vykdė labai įdomų eTwinning projektą „Deamer kids“. Jame dalyvavo bendraamžiai iš Turkijos, Italijos, Lenkijos, Gruzijos ir Ispanijos.

Vienas iš šiuolaikinės mokyklos siekių – padėti vaikui išsiugdyti kūrybingumo kompetenciją, suprantamą kaip gebėjimą originaliai, lanksčiai mąstyti ir veikti. Šio projekto tikslas – suteikti mokiniams galimybę svajoti, fantazuoti ir sukurti originalias istorijas, lavinant savo kūrybinio bei teminio mąstymo įgūdžius, siekiant pagerinti mokinių rašymo ir kalbėjimo įgūdžius.

Viso projekto metu mokiniai, pasitelkę vaizduotę, naudojo informacines technologijas, glaudžiai bendradarbiaudami su savo bendraamžiais iš kitų šalių atliko ne vieną kūrybinę užduotį. Pirmiausiai visi dalyviai turėjo išsiaiškinti, kas tai yra saugus internetas. Mūsų gimnazijos trečiokai labai noriai diskutavo šia tema, žiūrėjo filmukus, po to visi drauge sukūrė plakatą apie saugų internetą. Naudodami avatarmaker programėlę mokiniai susikūrė savo avatarus, lietuvių kalbos pamokose kūrė istorijas apie fantastines mitines būtybes, apie vaiką ir gamtą. Dailės pamokose piešė iliustracijas šioms istorijoms, lipdė iš molio savo istorijų pagrindinius veikėjus. Pagal sukurtas istorijas sukūrė skaitmeninius žaidimus, kuriuos mielai žaidė pertraukų metu. Bendras visų dalyvių produktas – parašyta poema, sukurtos dvi elektroninės knygos, istorijų veikėjai, kurie naudojant chatterpix programėlę prakalbo mokinių balsais.

Mokinius ypač pradžiugino virtualus zoom susitikimas su bendraamžiais, kurio metu žaidė žaidimus, atliko įvairias užduotis, šoko pagal tradicines šalių melodijas. Mūsų mokinė Smiltė Kvičiūtė visus sužavėjo grodama pianinu. Pabaigoje mokiniai piešė bendrą piešinį, kuriame dominavo širdelės. Smagu, kad mokytojų nuotolinis susitikimas, veiklų aptarimas, susitikimo mokiniams organizavimas ir nuolatinis bendravimas davė puikių rezultatų, o svarbiausia – mokinių begalinę motyvaciją dalyvauti ir vykdyti visas veiklas.

eTwinning projektas „Dreamer kids“ atskleidė mokinių gebėjimą lengvai bendrauti su kitos tautybės bendraamžiais, perkonstruoti turimą patirtį, įžvelgti asociacijas, laisvai siūlyti ir kurti naujas idėjas, jas išplėtoti ir įgyvendinti, jomis dalintis.

Dailės mokytoja Justina Šaltė ir pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Butenienė

https://view.genial.ly/6025692ec6795e0db47ae73f/presentation-dreamer-stories-of-dreamer-kids

https://www.storyjumper.com/book/read/106359186/608d7f0b325e0

https://www.canva.com/design/DAEf-DVgOo4/izIY16rPxTN1OEJuIJX-VA/watch?utm_content=DAEf-DVgOo4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink  – https://www.youtube.com/watch?v=CKPoJhO8rSY

 https://noteapp.com/p0ylzVNvSU

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.