Festivalis ,,Tūto 2020” pakėlė sparnus

Kovo 11 dieną įvyko VII tarptautinio vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis ,,Tūto 2020“. Koncertas buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Ankstų rytą šventiškai nusiteikę Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies instrumentų mokytojai ir mokiniai atvyko į Kelmės kultūros centrą.

Festivalio scenoje buvo galima išvysti apie 100 muzikantų iš Kelmės A. Lipeikos menų mokyklos, Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos  bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, kurią atstovavo pedagogai Regina Marozienė (kanklės),Violeta Gučienė (liaudiškas balsas) ir Alvaidas Bernotas (birbynė). Koncertą vedė gimnazijos mokytoja ekspertė Raimonda Sližienė. Programa buvo labai spalvinga, tad kiekvienas atliekamas kūrinys buvo palydimas salės aplodismentų. Festivalio pabaigoje su jaunatvišku polėkiu, entuziazmu ir jauduliu nuskambėjo daina ,,Gimę mes Lietuvoj“, kurią atliko Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis ,,Jovarėlis“ (vadovės Regina Vaišnorienė, Rita Daukantaitė).

Šis festivalis, kuris vyksta nuo 2001 metų, tapo tradiciniu. Jo siekis prasmingas bei aktualus ‒išsaugoti, puoselėti ir perduoti muzikavimo tautiniais instrumentais tradiciją ir juos pažinti. Dėka profesionalių ir atsidavusių savo darbui pedagogų, dalyvaujant tokiame renginyje, jaunoji karta patiria neįkainojamą naudą dvasiniam tobulėjimui ir džiugina kiekvieno klausytojo širdį.

         Džiaugiamės festivalio koncertu, kuris įvyko tokią svarbią Lietuvai dieną.

Nuotraukų autorės Vilija Lesauskienė ir Aida Juškaitė.

Viena projekto organizatorių Nėlida Januškienė

Daugiau nuotraukų.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.