Fleitos vasaros akademija

Rugpjūčio 15–22 d. Troškūnuose vyko 3-ioji Justino Mačio fleitos vasaros akademija. Čia tarpusavio bendryste džiaugėsi 20 fleitininkių iš Mažeikių, Sedos, Šiaulių, Panevėžio, Ignalinos, Trakų, Garliavos, Kauno ir Vilniaus. Stovykloje dalyvavo ir dvi mūsų gimnazijos mokinės: Aistė Adomavičiūtė ir Nida Tamošaitytė. Stovyklą organizavo ir jai vadovavo fleitos virtuozas, pedagogas Justinas Mačys. Jis rengė individualius užsiėmimus fleitininkėms, kvietė net į tris savo koncertus, kurie vyko Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje.

Vasaros akademijoje lektoriai, sukaupę didelę patirtį savo darbo srityje, žiniomis dalijosi su jaunosiomis fleitininkėmis. Neuropraktikė Rėda Makrickaitė-Grigaitienė vedė dailės terapijos-neuroedukacijos užsiėmimą. Robertas Šulcas dalijosi žiniomis, kaip prižiūrėti instrumentus. Albinas Kėleris, teatro ir kino aktorius bei režisierius, su jaunosiomis fleitininkėmis diskutavo apie teatrą, muziką ir meną. Deimantas Vaitkevičius vedė pilates, teisingos stovėsenos, judesio užsiėmimus.

Troškūnų bažnyčios požemių menėje jaunosios fleitininkės žiūrėjo Panevėžio lėlių vežimo teatro režisieriaus Juliaus Dautarto spektaklį, skirtą žydų holokausto aukoms atminti.

Stovyklos uždarymas buvo visų stovyklos fleitininkių baigiamasis koncertas, kuris vyko Švč. Trejybės bažnyčioje.

Stovykloje jaunosios fleitininkės grojo, piešė, sportavo, klausėsi koncertų, linksminosi, džiaugėsi bendryste, o taip pat gavo aukšto emocinio, mentalinio, meninio, technologinio lygio gūsį.

Mokytoja Rimantė Storožišinienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.