Gimnazijoje lankėsi vaikų ir jaunimo rašytojai

Lapkričio 25, 26 dienomis gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais bendravo vaikų ir jaunimo rašytojai. Su pradinių klasių mokiniais bendravo Lina Žutautė, žaismingų istorijų apie vaikų pamėgtą išdykėlę Kakę Makę autorė, knygų iliustratorė. Malonu buvo išgirsti, jog populiari vaikų rašytoja gimė, gyvena ir kuria Šiauliuose. Ji papasakojo kaip atsirado Kakės Makės istorijos, supažindino su naujos knygos herojais, mokinukus išmokė pasidaryti draugystės apyrankes.

Kitą dieną pradinukus aplankė Vytautas V. Lansbergis – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas, politiko Vytauto Landsbergio sūnus. Mokinukams buvo smagu su rašytoju kurti naujas arklio Dominyko istorijas, dainuoti lietuvių liaudies dainas, minti mįsles, gauti prizus… Laikas prabėgo labai gretai.

Su 9, 11 klasių mokiniais bendravo, ištraukas iš savo kūrybos skaitė mūsų gimnazijoje apsilankiusi Unė Kaunaitė. Jauna rašytoja, kurios knyga „Sudie, rytojau“ nominuota kaip viena iš dviejų 2012 metų paauglių geriausių knygų. Tikimės, kad šis susitikimas paskatins kuriančius drąsiau parodyti savo kūrybą skaitytojams, o skaitančius paskatins rinktis ir lietuvių autorių knygas.

Dėkojame 2 klasės mokinės tėveliui Markus Roduner – šveicarų ir Lietuvos kalbininkui, lyginamosios kalbotyros specialistui, vertėjui, Lietuvių kalbos instituto jaunesniajam mokslo darbuotojui už suorganizuotus susitikimus su rašytojais.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.