Gimnazijos atstovai Prancūzijoje dalyvavo projekto „Born to Create“ partnerių susitikime

Grupė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pedagogų grįžo iš Šiaurės Prancūzijos, kur Lilio Tourcoing‘o priemiestyje vyko baigiamasis Erasmus+ projekto „Born to Create“ partnerių susitikimas. Jame kartu Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos dailės mokytoja Loreta Narušiene, smuiko mokytoja Nijole Prascevičiene ir projektų vadovu Zenonu Ripinskiu dalyvavo Prancūzijos, Italijos bei Jungtinės Karalystės ugdymo įstaigų pedagogai, dvejus metus kartu vykdę šį projektą.

Projekto „Born to Create“ tikslas – padėti mokiniams ugdyti savo kūrybiškumą ir pritaikyti šiuos įgūdžius kasdieniniame gyvenime. Įgyvendinant projektą 1‒6 klasių mokiniams buvo sudarytos sąlygos bendradarbiauti su profesionaliais menininkais, kūrybos bei kultūros sektorių atstovais, įvairiomis meno organizacijomis, o mokytojai turėjo galimybę mokytis, kelti kvalifikaciją ir bendradarbiauti su Europos šalių kolegomis, lavinti kūrybinio mąstymo, skaitmeninio raštingumo bei užsienio kalbų įgūdžius.

Vizito Prancūzijoje metu projekto „Born to Create“ partneriai aptarė projekto veiklas, kurios buvo vykdomos partnerių šalyse, apibendrino mokinių kūrybiškumo ugdymo skatinimo patirtis ir metodus, stebėjo pamokas Tourcoing‘o pradinėje mokykloje, apsilankė arabų Monde meno institute ir MUBA dailės galerijoje, susipažino su Lilio miesto kultūros institucijomis.

Šio projekto Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vadovės, dailės mokytojos Loretos Narušienės nuomone, projektas įgalino su kolegomis dalytis patirtimi, stebėti mokinių kūrybiškumo ugdymo procesą užsienio mokyklose įtraukiant mokinius į įvairias veiklas. Pasak L. Narušienės, vizito metu su užsienio šalių kolegomis buvo aptartos galimybės tęsti bendradarbiavimą įsitraukiant į naujų projektų rengimą.

Europos Sąjungos finansuojamo programos Erasmus+ projekto dėka išvyka į Prancūziją šiauliečiams buvo puiki proga ne tik praturtinti žinias, pagilinti dalykines kompetencijas, bet ir praplėsti akiratį. Išvykos metu jie turėjo progą apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje, susipažinti su jo darbu.

Projektų vadovas Zenonas Ripinskis

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.