Gimnazijos chemijos-biologijos kabinetas praturtintas naujomis priemonėmis

Artėjant gražiausioms metų šventėms Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos chemijos-biologijos kabinetas buvo praturtintas reagentais ir priemonėmis, užtikrinančiomis įtraukesnį ugdymą.

Mokiniams reikia ne tik įvairių žinių, įgūdžių, bet ir tam tikros, konkrečiam dalykui pritaikytos, mokymosi aplinkos. Chemijos mokymas(is) glaudžiai susijęs su mokinių veikla gamtoje arba žmogaus sukurtoje aplinkoje. Šalia tradicinių mokomųjų priemonių labai svarbios yra gamtos tyrimų priemonės. Pamokose naudojami bandymai, kurių metu reikia atlikti vieną standartinę operaciją, pvz., ištirpinti medžiagą, ar kelias standartines operacijas, naudojant paprasčiausius indus ar priemones, pvz., įvertinti medžiagos savybes – tirpumą, degumą, kietumą. Todėl laboratoriniai stovai, matavimo cilindrai, stiklinės, svarstyklės su svareliais, termometrai, spiritinės lemputės ir reagentai yra neatsiejama chemijos pamokos dalis. Nupirktas reagentų ir cheminių indų kiekis padės mokiniams pamokos metu dirbti ne tik grupėmis, bet ir individualiai. Tai padės skatinti praktinę, kūrybinę veiklą, savarankiškumą, formuosis mokinių emociniai, vertybiniai santykiai su pasauliu.

Labai džiugu, kad gimnazijos administracija skyrė lėšų papildyti chemijos-biologijos kabinetą reagentais ir įvairiomis mokymo(si) priemonėmis. Tai labai gera kalėdinė dovana, ugdanti  mokinių poreikį patiems tirti ir pažinti.

Chemijos mokytoja Nijolė Buračienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.