Gimnazijos mokiniai – fotografijos konkurso „Krištolinis objektyvas 2020“ laureatai

Šiemet taip sutapo, kad vos pasibaigus didžiausiam Lietuvos mokinių fotografijos konkursui Vilniuje, buvome pakviesti į iškilmingą kasmetinio respublikinio jaunimo fotoreportažų konkurso „Krištolinis objektyvas 2020“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo renginį, vykusį gruodžio 10 dieną Zoom platformoje. Jo rengėjas – Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Jeigu Vilniuje vykusio foto konkurso sąlygos leido dalyvauti jame kuriantiems pačius įvairiausius fotografijos žanrus ir buvo orientuotas labiau į meninę fotografiją, tai šio konkurso tikslas apibrėžtas labai siaurai ir aiškiai – jaunimo veiklos propagavimas, naudojant reportažinę fotografiją. Fotoreportažas turėjo atspindėti jaunimo veiklą: darbus, džiaugsmus, konfliktus, nuotaiką ir viską, kas tikra. Konkurse galėjo dalyvauti ne tik mokiniai, bet ir jaunimo kolektyvų, mokymo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų nariai bei nepriklausomi jaunieji fotografai.

Konkursui darbus atsiuntė 116 dalyvių. Vertinimo komisijos nariai: žurnalistikos fotografai Ramūnas Danisevičius ir Irmantas Gelūnas, ir fotomenininkų sąjungos narys Romualdas Požerskis. Konkurso rengėjai paskelbė 1‒4 vietų laureatus, tarp kurių net du mūsų gimnazijos mokiniai. Tai abiturientė Austėja Špokauskaitė, sukūrusi seriją analoginės (juostinės) fotografijos technologija, laimėjusi trečiąją vietą, ir III gimnazijos klasės mokinys Lukas Repšys, laimėjęs ketvirtąją vietą. Jie apdovanoti laureatų diplomais ir didelės talpos atmintukais. Sulaikę kvapą klausėmės, kaip vienas iš Lietuvos fotografijos grandų, nacionalinės premijos laureatas, VDU profesorius R. Požerskis, apibūdino jam labiausiai patikusias konkurso dalyvių kurtas foto serijas. Du iš keturių jo pasirinktų dalyvių buvo Lukas ir Austėja! Kviečiame ir jus išgirsti, kaip jis apibūdino jų fotografijas (apie Luko darbus – nuo 2.27 minutės, apie Austėjos – nuo 4.45 minutės).

Luko fotografijų serijos: „Prieš koncertą“, „Muzikiniai rudenys” ir „Kelionė su veidrodžiu“:

Austėjos fotografijų serija „Jo vasara kaime“:

Konkurse dalyvavusi fotografijos būrelio narė, Ib gimnazijos klasės mokinė Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė, pelnė nominaciją „Už kūrybiškumą“. Įdomu, jog tą pačią Ramunės sukurtą fotografiją „Aš ir miestas“ pastebėjo ir Vilniaus konkurso vertintojai, ir Kauno vertinimo komisija.

Šiems mokiniams ir taip pat konkurse dalyvavusioms abiturientėms Evai Buitvidaitei ir Martynai Žilinskaitei pasirengti padėjo mokytoja V. Lesauskienė, o III gimnazijos klasės mokinei Urtei Žaliūkaitei  ‒ mokytoja A. Juškaitė.

Renginio metu komisijos nariai aptarė foto reportažo kūrimo principus, fotografijos mokytojas ekspertas Jonas Kuzminas mokiniams ir mokytojams pateikė laiko išbandytų foto reportažų pavyzdžių, dalijosi savo patirtimi. Gavome daug naudingų patarimų ir įkvėpimo naujiems kūrybiniams ieškojimams.

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.