Gimtosios kalbos renginiai

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje kovo ir balandžio mėnesiais vyko renginiai, skirti  gimtajai kalbai, kurių tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra bei ugdyti mokinių kūrybinius ir raiškos gebėjimus. Užsiėmimuose dalyvavo 5‒8 ir I‒III gimnazijos klasių mokiniai.

Renginiai, skirti gimtajai kalbai, prasidėjo lektorės – Lietuvos verslo kolegijos docentės Raimondos Tamoševičienės paskaita „Viešojo kalbėjimo menas arba kaip gauti 10 per lietuvių kalbos įskaitą“. II ir IV gimnazijos klasių mokiniai ne tik klausė gerbiamos dėstytojos patarimų, bet pateikė daug įdomių klausimų, sužinojo, kaip pasiruošti įskaitai, kaip nugalėti stresą.

Visi mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašom 2022“. Vertinimo komisija nutarė, kad iš 5‒8 klasių mokinių gražiausiai rašo penktokai Vaiva Leveikaitė ‒ I vieta, Audrius Antanas Marozas ‒II vieta, Jonas Vincas Katkus ‒ III vieta, šeštokai Iglė Varkalytė ‒ I vieta, Leticija Januškaitė ‒ II vieta, Emilija Grikytė ‒ III vieta, septintokai Viltė Ambložiejūtė ‒ I vieta, Gabrielė Razgutė ‒ II vieta, Nida Tamošaitytė ‒ III vieta, aštuntokė Kamilė Dušenko ‒ I vieta.  Iš I‒III gimnazijos klasių buvo atrinkta tik po vieną gražiausiai rašantį mokinį: Kamilė Plaščinskaitė III gimnazijos klasė ‒ I vieta, Austėja Butkutė Ia gimnazijos klasė ‒ II vieta, Rugilė Bunevičiūtė Ia gimnazijos klasė ir Indrėja Abromavičiūtė Ib gimnazijos klasė ‒ III vieta.

Paskutiniąją gimtosios kalbos renginių dieną vyko „Protų mūšis“, kuriame susirungė 5‒8 ir I‒II gimnazijos klasių mokiniai. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie gimtąją kalbą, aiškino žodžių reikšmes, spėjo muzikinę užduotį. Geriausiai sekėsi 7 ir IIa gimnazijos klasėms.

Prieš atostogas lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu 5‒8 ir I‒II gimnazijos klasėse vyko raiškaus skaitymo konkursai, kur visi mokiniai deklamavo įvairių poetų kūrybos eiles. Smagu pasidžiaugti, kad gimtosios kalbos renginiai mūsų gimnazijoje jau tapo tradiciniai, nes vyksta jau kelerius metus iš eilės.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vitalija Šilerienė ir Virginijus Tamoševičius

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.