Gimtosios kalbos savaitė

Kovo 4–8 dienomis gimnazijoje vyko jau tradicine tapusi Gimtosios kalbos savaitė. Visas šias dienas buvo organizuojami įvairūs užsiėmimai, renginiai, konkursai, kuriuose dalyvavo 5–7, I–IV gimnazijos klasių mokiniai.

Pirmoji Gimtosios kalbos savaitės diena prasidėjo konkursu „Dailyraštis 2019“. Komisija nutarė, kad iš 5–7 klasių mokinių gražiausiai rašo 6 klasės mokinė Austėja Butkutė, kuri iškovojo 1 vietą. 2 vietą užėmė 5 klasės mokinė Raminta Korsakaitė, o 3 vieta teko 7 klasės mokinei Miglei Dambrauskaitei. Iš vyresniųjų klasių gražiausiai rašo ir 1 vietą iškovojo II gimnazijos klasės mokinė Justina Krikščiukaitė, 2 vieta atiteko III gimnazijos klasės mokinei Kornelijai Morkevičiūtei, o 3 vieta teko III gimnazijos klasės mokinei Vitalijai Vilutytei. Šis konkursas mokiniams labai patiko, nes visi norėjo kuo gražiau parašyti tekstą. Tą pačią dieną gimnazijoje vyko 5–7 klasių meninio skaitymo  konkursas „100 posmų Tėvynei“. 1 vietą šiame konkurse iškovojo 7 klasės mokinės Rasa Maižvilaitė ir Urtė Vertelytė. 2 vietą laimėjo 6 klasės mokinė Vesta Verbaitė, o 3 vieta teko 5 klasės mokinėms Austėjai Atstopaitei ir Kamilei Dargužaitei.

Antrąją Gimtosios kalbos savaitės dieną 5–7 klasių mokiniai kūrė stendą „Ar darai, ką sakai?“. Su dideliu džiaugsmu mokiniai ne tik iliustravo posakius, bet ir taisė kalbos klaidas.

Kadangi 2019 metai paskelbti Žemaitijos metais, todėl trečiąją Gimtosios kalbos savaitės dieną vyko protų mūšis „Ką žinau apie Žemaitiją?“. Šiame renginyje dalyvavo I–IV gimnazijos klasių mokinių komandos. Gimnazistai atsakinėjo į įvairius klausimus apie Žemaitiją: kuo Žemaitija panaši į Italiją, kodėl Žemaitijos herbe pavaizduota meška, koks didžiausias Žemaitijos ežeras ir pan. Taip pat mokiniai žemaitišką tekstą „išvertė“ į lietuvių kalbą, aiškino žemaitiškus žodžius, spėliojo žemaitiškų dainų atlikėjus. Šiame konkurse laimėjo IV gimnazijos klasės mokiniai.

Ketvirtąją dieną lektorė – Lietuvos verslo kolegijos docentė Raimonda Tamoševičienė I–IV gimnazijos klasių mokinius ir gimnazijos bendruomenės narius pakvietė į paskaitą „Ką pasako kūnas, kai liežuvis tyli?“. Dėstytoja papasakojo daug įdomių dalykų, taisyklių apie bendravimą ir kūno kalbą. Ji papasakojo, kaip elgtis įskaitos metu, kaip nugalėti stresą ir baimę. Docentės R. Tamoševičienės paskaita visiems labai patiko bei sukėlė daug teigiamų emocijų.

Paskutiniąją Gimtosios kalbos savaitės dieną, kaip ir visoje Lietuvoje, mūsų gimnazijoje vyko Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kurio  tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Džiugu, kad Nacionalinį  diktantą  rašė 85 gimnazijos bendruomenės nariai. Geriausiai diktantą šiais metais parašė IV gimnazijos klasės mokiniai Titas Jukšta ir Vika Povilaitytė, III gimnazijos klasės mokinė Raminta Ramoškaitė bei II gimnazijos klasės mokinė Ramunė Gerčaitė. Visų konkursų nugalėtojai ir laimėtojai apdovanoti padėkomis, kurias įteikė gimnazijos bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Neringa Brazaitienė. Ačiū renginių vedėjams, II gimnazijos klasės mokiniams Justinai Krikščiukaitei ir Arnui Grušui. Dėkojame visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą ir nuoširdų bendravimą Gimtosios kalbos savaitėje.

Lietuvių kalbos mokytojai  Vitalija Šilerienė ir Viginijus Tamoševičius

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.