Gražiausi muzikos garsai Lietuvai ir Laisvei

Kovo 11-ąją, švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šiaulių kultūros centras ir Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ parengė kūrybinių vaizdo klipų ciklą „Rečitalis Laisvei“.

Vaizdo įrašų cikle pasirodė talentingi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniai. Smuikininkų duetas Ugnė Krikščiūnaitė ir Agnius Juška atliko J. S. Bacho Koncerto dviem smuikams d-moll BWV 1043 I dalį „Vivace“. Dueto mokytoja N. Prascevičienė, koncertmeisterė D. Šulcaitė. Akordeonistas Jonas Vozbutas klausytojams pristatė R. Galliano „Extrait d‘Opale Concerto“, aranžuotą A. Noelio. Šia muzika visi galėjo mėgautis Šiaulių kultūros centro ir koncertinės įstaigos „Saulė“ Facebook paskyrose.

Mūsų gimnazijos mokiniai Lietuvos nepriklausomybės dieną šventė kartu su visais ir klausytojams dovanojo atskirą savo koncertą. „Geltona, Žalia, Raudona“, tai Lietuva – laisva šalis. Koncerto metu ir maži, ir vyresni gimnazistai dalijosi mintimis apie savo šalį, skambėjo nuoširdi muzika.

Jau po dviejų savaičių, kovo 25 dieną, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro Facebook paskyroje vyko padėkos koncertas „Ačiū tau, Lietuva“. Juo norėta pasakyti „Ačiū“ visiems šalies gyventojams, kantriai kovojantiems su mus užklupusia pandemija. Iškilmingame koncerte dalyvavo jaunieji M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globotiniai kartu su Šv. Kristoforo orkestru, vadovaujamu M. Barkausko. Akordeonistas J. Vozbutas šio koncerto metu   atliko R. Galliano „Opale Concerto“ akordeonui ir kameriniam orkestrui I dalį.

Džiugu girdėti gimnazijos auklėtinius, dalyvaujant tokiuose gražiuose ir svarbiuose Lietuvai koncertuose.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.