Iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 11 dieną gimnazijos bendruomenė pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ paminėjo sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną.

1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę. Tada Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą ir šia pilietiškumo iniciatyva  buvo siekiama, kad nors mažą dalelytę to vienybės jausmo pajustų mokiniai tuo pačiu metu įžiebdami žvakutes visoje mūsų gimnazijoje, visuose Šiauliuose, visoje Lietuvoje.

Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Gimnazistai ir dalykų mokytojai pirmosios pamokos pradžią skyrė atminimo žvakučių languose įžiebimui, diskusijoms ir pokalbiams, dokumentinio filmo peržiūrai iš Sausio 13-osios įvykių, apie to meto didvyrius, 1991-ųjų sausį paaukojusius savo gyvybes už  Lietuvos laisvę.

Gimnazijos pradinių klasių pirmokėliai paminėdami 1991 m. sausio 13 d. įvykius tylos minute pagerbė žuvusiuosius. Iš pačių rankomis pagamintų neužmirštuolių žiedų sudėliojo žodį „LAISVĖ“. Kartu šią dieną mokiniai paminėjo ir tarptautinę „AČIŪ“ dieną, garsiai tardami „AČIŪ“ laisvės gynėjams už suteiktą galimybę gyventi nepriklausomoje šalyje.

2 klasės mokiniai, prisidėdami prie pilietinės iniciatyvos skaitė ir aptarė V. V. Landsbergio pasaką „Sausio 13-osios sniegenos“.

Socialinė pedagogė Vilma Alasauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.