Integruota pasaulio pažinimo ir chemijos pamoka

Gegužės 22 dieną 4 klasės mokiniams vyko integruota pasaulio pažinimo ir chemijos pamoka „Kaip taupyti energiją?“, „Ateities kuras“. Tai pirmoji mokinių pažintis su chemijos mokslu bei mokytoja Nijole. Ketvirtokai paaiškino, kodėl ir kaip reikia taupyti elektros ir šilumos energiją, degalus bei vandenį. Sužinojo, kokia yra vandens formulė, kas yra vandenilis. Mokytoja pademonstravo vandenilio dujų gavimą, surinkimą ir patikrinimą.

Prisiminę saugaus elgesio taisykles, užsimovę pirštines, užsidėję apsauginius akinius, vaikai skubėjo poroje atlikti bandymą. Patys sėkmingai gavo vandenilį, jį surinko, patikrino jo grynumą. Aptarė vandenilio degimo produktą. Saugiai atlikdami bandymus tikrino hipotezę, darė pagrįstas išvadas.

Smagu, kad bandymas pavyko, o kai kuriuos truputį ir išgąsdino, nes prie sprogimo garso nesame pripratę. Visi kartu nusprendėme, kad vandenilis labai ekologiškas kuras – ateities kuras, tik reikia išmokti jį suvaldyti.

Sutvarkę darbo vietą, mokiniai individualiai apmąstė savo veiklą – kas pavyko gerai, kas nesisekė ir kodėl, kaip sekėsi bendradarbiauti, o mokytoja Nijolė pasiūlė pasimatyti kitais metais. Nekantriai lauksime.

Mokytojos Loreta Škėlienė ir Nijolė Buračienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.