Iš Paryžiaus – su pirmąja vieta

Balandžio 19–25 d. Prancūzijoje, Paryžiuje vyko IX tarptautinis A. Glazunovo vardo stygininkų konkursas. Šešiose amžiaus ir meistriškumo kategorijose rungėsi per 50 smuikininkų, altininkų bei violončelininkų iš Europos šalių, Rusijos, Kazachstano, Uzbekistano ir kt. Žiuri komisiją sudarė Rytų Europos šalių bei Prancūzijos konservatorijų profesūra. Lietuvą šiame konkurse atstovavo 7 jaunieji muzikai: LMTA studentai bei magistrantai, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokiniai.

Jų tarpe – mūsų gimnazijos papildomo mokymo skyriaus mokinė smuikininkė Liepa Jurgutavičiūtė (mokytoja M. Minčiūnienė). Puikiai atlikusi sudėtingą programą, Liepa surinko aukščiausią savo grupėje balą (19,6) ir pelnė pirmąją vietą. Tarptautinio žiuri nariai, kiti pedagogai įsiminė ir pamilo mažąją smuikininkę iš Šiaulių – kalbino, sveikino, pabrėžė jos muzikalumą, techninį pasiruošimą bei aukštą intelektą… ir ieškojo sąsajų su garsiuoju Maskvos Didžiojo teatro baleto artistu Mariumi Liepa.

Po savo pasirodymo lankėme konkurso vyresniųjų grupių perklausas, susipažinome su Paryžiaus miesto įžymybėmis. Oras buvo puikus – kilome į Eifelio bokštą, plaukėme Senos upe, aplankėme Versalį, Paryžiaus Operą, Panteoną, Notre-Dame katedrą, Asterikso pramogų parką ir Beauvais miestelio nuostabias 10–12 a. pilį bei bažnyčias. Lieputei dar tik aštuoneri, tad spalvingi prancūziški žaislai, knygelės ir lėlytės – jai labai svarbios tėvelių dovanos prisiminimui apie konkursą.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.