Įsimintini koncertai…

Vos pasibaigus mokslo metams akordeonistės Eglės Bartkevičiūtės laukė nuostabių koncertų maratonas.

Festivalis „Užutrakio vakarai“ gyvuoja jau dešimtmetį. Šį kartą Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje nuskambėjęs Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Barkausko, ir keturių jaunųjų muzikantų – Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendininkų – koncertas tapo tikru atradimu publikai ir festivalio rengėjams. Pasibaigus koncertui žiūrovų plojimų jūra ilgai nepaleido jaunųjų muzikų – obojininko Pijaus Paškevičiaus, smuikininkės Paulinos Jankovskytės, klarnetininko Žilvino Brazausko, akordeonininkės Eglės Bartkevičiūtės. Laimingi ir kiek sutrikę, bet nepametę artistiško stoto, jie pasijuto tikros scenos žvaigždės ir visa širdimi išgyveno jos kerinčią magiją.

Įspūdingą pasirodymą Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje surengė Lietuvos Valstybės dienai – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Tai buvo klasikinės muzikos koncertas, kuriame dalyvavo jaunieji Lietuvos talentai, daugkartiniai tarptautinių konkursų laureatai Morta Grigaliūnaitė (fortepijonas), Stasys Makštutis (klarnetas), Eglė Bartkevičiūtė (akordeonas) ir Paulina Jankovskytė (smuikas).  Visus juos globoja maestro Mstislavo Rostropovičiaus fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Ambasados renginyje sveikinimo žodį tarė Turkijos žemės ūkio ministras, kuris pažymėjo, kad neseniai pasibaigęs Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai buvo sėkmingas ne tik Lietuvai, bet dar labiau suartino Lietuvą su Turkiją ir Turkiją su ES.

Birželio 21 d. Eglė Bartkevičiūtė kartu su kitais fondo stipendininkais koncertavo Lehmbrucko  muziejuje Duisburge, kuriame vyko labdaros koncertas paremti Duisburgo romų vaikus. Koncertą organizavo trys fondai, vienas iš jų M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Koncerto svečiai buvo įtakingi miesto žmonės, miesto meras, politikos atstovai, miesto laikraščio ir televizijos atstovai. 22 d. Eglė Bartkevičiūtė kartu su obojistu Pijumi Paškevičiumi koncertavo miesto gyventojams Rotušėje.

Birželio 26 d., tik grįžus į Lietuvą jos laukė koncertas Valdovų rūmuose.

Fondo valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė tvirtino, kad tokie koncertai jauniesiems talentams yra didelis žingsnis į profesionaliąją sceną, nors daugelis fondo stipendininkų nėra jos naujokai. Per vienuolika fondo veiklos metų fondas globojo 80 jaunųjų muzikantų. Šiemet fondo stipendijas gauna dešimt talentingų vaikų. Ir svarbi ne tik jų muzikinė karjera. Išskirtina, kad vaikus sieja šilti, tarsi, vienos geros šeimos santykiai, jie auga tauriais žmonėmis.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.