Įspūdžiai iš kursų Barselonoje

Spalio 28 d.– lapkričio 3 d. gimnazijos dailės mokytoja Janina Budrienė ir informacinių technologijų mokytoja Rasa Jonaitienė dalyvavo kursuose Barselonoje (Ispanija) „Tradiciniai menai ir IT meno įrankiai dalykų mokymui bei gyvenimo įgūdžių skatinimui“, įgyvendinant gimnazijos vykdomą Erasmus+ KA1 programos projektą „Inovatyvi europietiška patirtis mokymo(si) kokybei gerinti“.

Kursus vedė Marta Mandolini, lektorė iš Florencijos (Italija). Marta Mandolini yra psichologė, kuri specializuojasi vaizduojamojo meno srityje ir daugelį metų dirba kaip mokytojų trenerė, intuityvaus meno specialistė bei meno patarėja Florencijoje ir Barselonoje.

Vadovaujami lektorės bei dalindamiesi gerąja patirtimi su kolegomis iš Islandijos ir Vokietijos, dirbome individualiai bei grupėmis. Sužinojome daug naujų IT įrankių, kuriuos galėsime pritaikyti mokymo bei mokymosi procese.

Projekto dalyviai turėjo puikią galimybę pamatyti Ispanijos miestą Barseloną, kuris yra Katalonijos regiono sostinė. Miestas randasi prie Viduržiemio jūros ir yra vienas iš svarbiausių visos Ispanijos ekonomikos ir kultūros centrų.

Mums buvo suorganizuota kultūrinė-pažintinė veikla: susipažinome su katalonų architekto Antonio Gaudi darbais, apsilankėme jo sukurtame Guelio parke. Parkas pavadintas jo sumanytojo turtingo pramonininko E. Guell vardu. Guelio parkas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Didelį įspūdį paliko Šv. Šeimynos  bažnyčia. Tai – miesto simbolis, pats garsiausias A. Gaudi kūrinys.

Turėjome puikią galimybę susipažinti su dailininkų Pablo Pikaso bei Joan Miro kūryba. Apsilankėme muziejuose, kur didžiulį įspūdį paliko dailininkų darbų gausa.

Iš kursų grįžome turėdamos daug idėjų, kurias stengsimės pritaikyti ugdymo procese.

Mokytoja Janina Budrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.