Išvyka į Panevėžį

Lapkričio 13 dieną septyniolika gimnazijos 5–7 klasių mokinių su mokytojomis Janina Budriene ir Justina Šalte aplankė Panevėžio miestą. Gidė Daiva Tankūnaitė labai įdomiai papasakojo apie Panevėžio miesto istoriją ir šių dienų aktualijas.

Aplankėme Panevėžio miesto dailės galeriją, kurios Keramikos paviljone apžiūrėjome dvi nuostabias parodas: Beatričės Kelerienės „5 objektai 6 stichijos“ ir Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dalyvių kūrinius. Apie abi parodas labai išsamiai ir įdomiai papasakojo menotyrininkė, paviljono vedėja Aurelija Seilienė. Likome sužavėti ir įkvėpti.

Taip pat labai patiko Panevėžio miesto teatro įkūrėjo Juozo Miltinio palikimo studijų centras. Šis muziejus įsteigtas daugiabutyje. Likome nustebinti, kaip moderniai ir išmaniai panaudotos muziejaus erdvės.

Meninio stiklo studijoje „Glasremis“ susitikome su pačiu studijos įkūrėju, menininku Remigijumi Kriuku, apžiūrėjome jo nuostabių stiklo skulptūrų parodą. Menininkas nuvedė ir į stiklo dirbtuves, papasakojo ir parodė, kaip kuriami stiklo kūriniai. Mokinei Ramunei Hvajon Vaicekauskaitei buvo suteikta galimybė išbandyti šį procesą.

Pilni gerų emocijų ir įspūdžių nuvykome į Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnaziją, pasiklausėme koncerto, skirto šios gimnazijos 75 metų veiklos jubiliejui. Po koncerto apžiūrėjome dailės kūrinius gimnazijos erdvėse, pasmalsavome ir pasigrožėjome kūrybiškai įrengtais dailininkų kabinetais.

Mokiniai liko labai patenkinti, pilni įspūdžių, džiaugėsi, kad Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje gražu, jauku ir gera, bet vis dėlto jie nusprendė, kad namie vis tiek geriausia. Šia linksma nata ir grįžome į Šiaulius, nusiteikę kurti, puošti ir garsinti savo gimnaziją.

Mokytoja Justina Šaltė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.